Vettel si v Belgii zahrál na Barrichella, říká Rosberg

Vettel si v Belgii zahrál na Barrichella, říká Rosberg

K premiérovému vítězství Charlese Leclerca pomohl také jeho týmový kolega, čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel. Ten na nějakou dobu zpomalil rychle jedoucího Hamiltona.

Minulou neděli ve Spa se poprvé v kariéře poštěstilo Charlesi Leclercovi, který si zde dojel pro zasloužené vítězství. Ihned ho věnoval zesnulému kamarádovi a soupeři, Anthoinu Hubertovi, který zahynul během sobotní havárie ve Formuli 2.

Leclerc to ale ke konci závodu neměl vůbec jednoduché. Lewis Hamilton velmi rychle stáhl Monačanův náskok a chtěl ke konci také zaútočit.

 

Ačkoliv se mu to nepovedlo, rozdíl mezi Leclercem a Hamiltonem v cíli závodu činil něco málo pod 1 sekundu. Výsledek by mohl vypadat jinak, kdyby nebylo Vettelovy pomoci. Čtyřnásobný šampion se po prvních pit stopech ocitl v čele závodu, ale jeho rychlost nebyla dostačující. Velmi brzo jej dojel Charles Leclerc, který se díky týmové režii dostal zpět do čela závodu.

Sebastian Vettel nezajížděl rychlé časy a velmi brzo jej dojel také Lewis Hamilton na Mercedesu. Němec se útokům pětinásobného šampiona bránil a umožnil tak svému týmovému kolegovi poodjet.

Bývalý jezdec Mercedesu a mistr světa z roku 2016 se nechal slyšet, že mu GP Belgie připomněla éru Michaela Schumachera a Rubense Barrichella. Brazilec Barrichello byl Schumacherovým týmovým kolegou v letech 2000 až 2005 a sehrál velmi důležitou roli týmové dvojky.

„Leclerc letos jezdí velmi dobře, myslím si, že tohle vítězství pro něj bude psychicky důležité, bude to pro něj přelom, který mu dodá velkou sebedůvěru,“ řekl po závodě Rosberg. „Udělal důležitý krok a bude pokračovat dál, s autem se rychle sžil.“

„Chudák Vettel byl během závodu jako Barrichello, jen pustil týmového kolegu a pomohl mu udržet soupeře za sebou.“

„Na čtyřnásobného šampiona je to překvapivé. Uvidíme, co to pro Sebastiana znamená, určitě s tím nebude spokojený. V tuhle chvíli se s autem trápí, zejména se zádí vozu, ve kterou potřebuje mít důvěru. Tu v tuhle chvíli nemá.“

 

O víkendu se jede GP Itálie a stejně jako mnoho dalších, i Nico Rosberg očekává, že bude Ferrari opět velmi silné.

„Je to další vysokorychlostní trať, v téhle oblasti je Ferrari nejlepší, takže je Leclerc opět největším favoritem na vítězství,“ prozradil mistr světa z roku 2016.

„Se všemi tifosi to bude velká párty, pokud bude Ferrari rychlé. V tuhle chvíli jsou jasnými favority, což je pro F1 rozhodně dobré, potřebujeme změnu.“

Rosbergovi bývalí zaměstnavatelé se podle něj trápí s vývojem motoru. Nedokážou dohnat a už vůbec ne předehnat své italské soupeře, ale naštěstí pro ně dominují v jiných oblastech, kvůli kterým vedou jak šampionát mezi jezdci, tak mezi týmy.

„Ferrari nemá jen aerodynamicky nejrychlejší auto na vysokorychlostních okruzích, ale mají také nejvýkonnější motor v poli. Mají pravděpodobně o 20 koní více než Mercedes.“

„Je neskutečné, jak se jim je (Mercedes) povedlo překonat ve vývoji motoru. Stříbrné šípy se v téhle oblasti trochu zasekly, mají problém s vývojem. Kdykoliv přivezou vylepšení, mají mnoho problémů, takže se musí vrátit o krok zpět. Díky tomu je Ferrari vpředu.“

Nico Rosberg se na závod v Itálii těší. Sám na Monze zvítězil v roce 2016, když na startu překonal svého týmového kolegu Hamiltona. Tomu se start nevyvedl a propadl se polem, nakonec ale dojel druhý. Rosberg sice nepotěšil tifosi vítězstvím Mercedesu, ale získal si u nich obdiv za vynikající italštinu. Kromě toho zazpíval Seven Nation Army od The White Stripes.

Sdílejte na:
Zavřít