Vettel se o titulu dozvěděl až v cíli

Vettel se o titulu dozvěděl až v cíli

Německý pilot, jež v nedělní Velké ceně Abú Dhabí vybojoval svůj premiérový titul se přiznal, že o situaci za ním neměl nejmenší ponětí, tým u něj chtěl udržet maximální koncentraci.

Sebastian Vettel se po průjezdu cílem Velké ceny Abú Dhabí stal nejmladším šampiónem Formule 1 v historii, celý závod o své pozici ale neměl ani tušení. Tým se snažil jej udržet ve stoprocentní koncentraci po celou dobu závodu, takže mu neoznámil, že Alonso se nenachází na pozici, která by Němci zajišťovala mistrovský titul.

Abych se přiznal, tak o vývoji za mnou jsem neměl ani tušení,“ řekl po závodě dojatý německý pilot.Bylo mi to velmi divné, protože v posledních deseti kolech mi můj závodní inženýr především říkal, ať dojedu bez problému do cíle a soustředím se na tento závod. Bylo mi divné, proč je tak nesmírně nervózní.“

Pár kol před koncem mě ujistil, že to vypadá dobře, ale já nevěděl, co tím myslí. Zaměřil jsem se tedy jen na svůj vlastní výkon a pár sekund po průjezdu pod šachovnicovou vlajkou jsem slyšel ve sluchátkách velká jásot a radost, byl jsem mistrem světa. Byl to nepopsatelný pocit, jedna z nejlepších chvil celé mé kariéry, ale také života,“ dodal Sebastian Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít