Vettel: Příchod Ricciarda do Red Bullu by byl rozumný

Vettel: Příchod Ricciarda do Red Bullu by byl rozumný

Sebastian Vettel sdělil novinářům, že angažování Daniela Ricciarda na pozici druhého závodního pilota stáje Red Bull pro rok 2014 by dávalo smysl a jedná se o podle něj velmi rozumné rozhodnutí.

Rakouská stáj se pro ročník 2014 musí poohlížet po náhradě za Marka Webbera, který se rozhodl na konci tohoto ročníku kolotoč Formule 1 opustit. Australský závodník navíc nedávno nepřímo prozradil, že stáj Red Bull se již před časem rozhodla angažovat právě Daniela Ricciarda.

Nicméně v posledních týdnech se spekulovalo také o možném příchodu Kimiho Räikkönena nebo Fernanda Alonsa, Christian Horner všechny spekulace zahrával do outu s tím, že zatím stále nic nebylo podepsáno.

Sebastian Vettel se již před časem nechal slyšet, že mezi duem Räikkönen-Alonso by se rozhodl spíše pro Kimiho. Ani nejpravděpodobnější rozhodnutí, tedy angažování Daniela Ricciarda, mu rozhodně nevadí.

„Podepsání smlouvy s Danielem by dávalo smysl, zní to jako rozumné rozhodnutí,“ nechal se slyšet Vettel pro BBC Sport. „Je to mladý závodník, který by v Red Bullu mohl působit dlouhé období.“

Pokud jde o nedostatek zkušeností australského závodníka s formulí 1, Vettel toto vyvrací s tím, že on může sloužit jako nejlepší příklad. „Lidé možná budou tvrdit, že není připraven a nemá dostatečné množství zkušeností pro závodění v top týmu, ale byl jsem já připraven, když jsem do stáje Red Bull vstupoval?“

Sdílejte na:
Zavřít