Vettel: Potřebujeme zrychlit

Vettel: Potřebujeme zrychlit

Po nepříliš uspokojivých výsledcích dvou čtvrtečních tréninků se Sebastian Vettel obává o kvalifikační rychlost Red Bullu v Monaku.

Zatímco Mercedesy a Ferrari dominovali oběma tréninkům, rudí býci s městskou tratí zápasili. V prvním tréninku se Vettel na měkkých pneumatikách umístil desátý s časem o sekundu pomalejším než měl první Rosberg. V druhém tréninku na super měkkých Pirellkách se posunul o jedno místo nahoru, ale s ještě větší ztrátou na prvního, než v přecházejícím tréninku.

„Všechno bylo OK, ale naneštěstí jsme museli udělat nějaké velké změny a ztratili jsme poměrně dost času z FP2,“ řekl nejmladší trojnásobný mistr světa. „Nebylo to úplně ideální, ale od toho tréninky jsou. Rádi bychom byli více konkurenceschopní s málo palivem v nádrži, tak tam potřebujeme najít nějaký ten čas. Moje jízdy na super měkkých pneu byly velmi chabé, musíme zjistit proč. Nebyl jsem schopen to zlepšit, takže se musíme kouknout na to, co se stalo. Poté už by to mělo být snadné.“

Zatímco Vettelovy časy moc ohromující nebyly, lídr šampionátu věří, že vůz RB9 má velmi solidní závodní rychlost.

„Na super měkkých pneumatikách jsem zajel poměrně dlouhý stint a všechno vypadalo docela v pohodě.“

Mezitím se dále vedou diskuze o úpravách pneumatik Pirelli, dle nejnovějších zpráv by italský obuvník vozů Formule 1 měl upravit pouze zadní pneumatiky, které často trpí delaminacemi.

Sdílejte na:
Zavřít