Vettel: Nikdo neví, jak dlouho to bude trvat

Vettel: Nikdo neví, jak dlouho to bude trvat

Čtvrtým mistrovským titulem v řadě si Sebastian Vettel zasloužil ocenění Mezinárodního závodního jezdce roku, přiznává však, že nikdo nemůže tušit, jak dlouho bude jeho nadvláda trvat.

Německý závodník zcela ovládl druhou polovinu letošní sezóny, vyhrál devět závodů v řadě, celkem jich bylo třináct. Podařilo se mu tak vytvořit nový rekord v počtu po sobě jdoucích vítězství, kde překonal Michaela Schumachera i Alberta Ascariho, vyrovnal také rekord sedminásobného mistra světa Schumachera v počtu vítězství v jedné sezóně.

Působivá kariéra šestadvacetiletého závodníka mu zajistila také zisk trofeje International Racing Driver of the Year, kterou uděluje britský Autosport.

„Je to stále velmi zvláštní pocit, kráčet sem již čtvrtým rokem mezi ty nejlepší motoristické závodníky světa a stát zde na pódiu, je to skvělé. Vůbec bych se nezlobil, kdyby se to opakovali i nadcházející čtyři sezóny,“ řekl s úsměvem na tváři německý závodník a pilot stáje Red Bull.

„Samozřejmě hrozí, že si lidé na mé úspěchy zvyknou a jakákoliv jiná umístění než vítězství budou brát jako zklamání. To bych byl ale nerad. Pokud dojedu druhý, třetí nebo čtvrtý, neznamená to, že jsem měl špatný závodní víkend. Jde o to co nejlépe rozložit síly do celého závodního víkendu a vytěžit z něj absolutní maximum. Nikdy totiž nevíte, jak dlouho může taková dominance trvat,“ dodal Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít