Vettel: Není důvod být nespokojený s třetím místem

Vettel: Není důvod být nespokojený s třetím místem

Neděle začala výborně pro úřadujícího šampiona Sebastiana Vettela. Přestože Vettel začal na okruhu Albert Park v Melbourne výborně, jeho prvotní energie mu nevydržela a nakonec se trošku stáhnul a z Melbourne odcházel s třetím místem. Podle Vettela to však není žádná katastrofa.

Formule 1 je konečně zpátky a o víkendu naplno rozjela svou novou sezónu. Prvním vítězem se ovšem nestal současný držitel titulu Sebastian Vettel, ale pilot Lotusu Kimi Räikkönen. Vettel se v Melbourne umístil na třetím místě a tak ani on ze závodu nevyšel bez účasti ne pódiu.

„Upřímně si myslím, že tento víkend byl tak trošku překvapením pro všechny a to proto, že právě před tímto závodem si nikdo nebyl moc jistý, jak si kdo stojí, zimní testy nám totiž nic takového neprozradily.  Co se týká závodu, bylo jasné, že jednu z nejdůležitějších rolí sehrají pneumatiky a tak to také bylo, ne tedy k našemu prospěchu. Přesto můžeme držet naše hlavy zdvižené, jelikož jsme drželi krok. Nyní budeme muset zapracovat na našem problému s pneumatikami,“ prohlásil po prvním závodě Vettel.

Na otázku zdali si Vettel myslí, že vítěz z Melbourne  Räikkönen bude právě jedním ze silných konkurentů, odpověděl Vettel: „Byl to pouze jeden závod a zbývá nám jich dalších osmnáct. Myslím si, že je tak předčasné vyvozovat z toho závěry kdo je a kdo není silný.“ Vetel prohlásil, že všichni závodníci měli problémy s pneumatikami a právě Räikkönen se o ně dokázal postarat nejlépe a tak si za to vysloužil první místo. Na fanoušky čeká tipování na bet365, jak dopadnou další závody a zdali Räikkönen zopakuje svůj úspěch.

Sdílejte na:
Zavřít