Vettel navštívil plánovaný americký okruh

Vettel navštívil plánovaný americký okruh

Úřadující šampion Sebastian Vettel navštívil New Jersey, kde vznikne nový okruh, na kterém by se od příští sezóny měla konat Velká cena USA.

Jen si to představte. Závod vozů Formule 1 nedaleko řeky Hudson, přičemž panorama okruhu budou tvořit newyorské mrakodrapy. Toto všechno by mělo být již v příštím roce realitou, přesvědčit se o tom mohl pilot Sebastian Vettel, který místo, kde tento okruh vznikne, navštívil

Dle německého závodníka bude Velká cena v těchto místech velmi atraktivní a přirovnává jí dokonce k tradičním závodům v Monaku. „Bude to okruh nahoru, dolů, během jednoho kola se několikrát změní nadmořská výška,“ upozorňuje pilot Red Bullu.

„Monako je pro nás velmi výjimečný závod, zejména kvůli historii a atmosféře, ale tento závod by se mu velmi brzo mohl vyrovnat,“ odhaduje německý závodník. „Velmi se těším na příští rok, kdy tu již budu moci usednout do vozu a nový okruh naplno vyzkoušet,“ dodává.

Podle hlavního organizátora Lea Hidneryho jr. by měl být závod pro sezónu 2013 oficiálně potvrzen v průběhu příštího měsíce, s největší pravděpodobností by měl navazovat na Grand Prix Kanady.

Sdílejte na:
Zavřít