Vettel: Kubica se k rally vrátí

Vettel: Kubica se k rally vrátí

Úřadující šampión Sebastian Vettel věří, že polský pilot Robert Kubica se opět vrátí k závodění rally, jen co se jeho zdravotní stav zlepší natolik, aby mu dovolil závodit.

Minulý týden v neděli Polák Robert Kubica ošklivě havaroval v průběhu závodů rally. Byl několikrát operován, přičemž ještě jedna operace jej čeká. I přesto ale již potvrdil, že do Formule 1 se hodlá vrátit ještě tuto sezónu. Sebastian Vettel se navíc domnívá, že i přes tuto ošklivou zkušenost bude i nadále pokračovat v závodech rally.

Německý pilot a úřadující šampión letošního ročníku potvrdil, že zpráva o dobrém stavu polského pilota mu udělal velkou radost. „Nejdůležitější je, že nepřišel o svou ruku,“ potvrdil pro britský Autosport Sebastian Vettel.

„Jsem velmi rád, že tato nehoda mu nezpůsobí žádné doživotní následky. Je to velmi mladý člověk a mohlo by jej to stát celou kariéru. Naštěstí se vše vrací do normálu, zotavovat se jistě bude velmi dlouhou dobu, ale to je po tak ošklivé nehodě to nejmenší.“

Po Kubicově nehodě se samozřejmě spekulovalo o tom, zda-li by neměli jednotlivé stáje královny motorismu omezit individuální aktivity jednotlivých pilotů, jako jsou například závody rally, ale i ostatní nebezpečné aktivity, které pilota mohou přinejmenším omezit v jeho dosavadní kariéře. Sebastian Vettel je ovšem jiného názoru a domnívá se, že se Robert Kubica k rally opět vrátí.

„Věřím, že brzy bude ve stavu, kdy bude opět moci usednout do kokpitu svého vozu. Jsem ale přesvědčen, že se k rally opět vrátí. Je to velký fanoušek tohoto sportu, zkrátka jej miluje,“ dodal šampión Formule 1, jež dominoval loňské sezóně s monopostem Red Bull.

Sdílejte na:
Zavřít