Vettel je s výsledkem spokojený, ale ne nadšený

Vettel je s výsledkem spokojený, ale ne nadšený

Velká cena Spojených států by byla sama o sobě dost zajímavá. Formule se vrátila do Ameriky po pěti letech a na závodníky čekala nová trať v Austinu, na které se ještě nikdy nejezdilo.

Nikdo tak přesně nevěděl co od závodu očekávat. K tomu všemu Sebastian Vettel a Lewis Hamilton předvedli tak napínavý souboj, že diváci byli v očekávání až do posledních okamžiků.

Sázkové kanceláře napjatě sledovali Sebastiana Vettela z Red Bullu, který měl v Americe možnost potvrdit své letošní vítězství. Po ovládnutí kvalifikace a začátku závodu, však nikdo nečekal, že to nakonec bude Lewis Hamilton z McLarenu, který se nakonec postaví na stupínek vítězů.

Vettel si sice odnesl až druhé místo, ale body, které za něj dostal, přispěly jeho stáji Red Bull k vítězství letošního šampionátu a tak byl závod svým způsobem úspěšný. „Myslím si, že můžeme být spokojeni s tím, co jsme tady dokázali. Závod byl opravdu vynikající, i když je pravda, že jsme to Lewisovi udělali až moc jednoduché. Byla to veliká škoda, že jsme byli v zatáčce zrovna v tu chvíli, kdy jsme tam byli, jelikož jinak jsme udělali vše, tak jak jsme měli. Nic jsme neztratili a i přesto, že jsme očekávali lepší umístění, nám vítězství šampionátu naprosto zlepšilo náladu. Doufám, že vše takhle půjde i v příštím závodě v Brazílii,“ prohlásil pilot po závodu.

Vettel i tak přiznal, že ho ztráta prvního místa velice mrzí a že sice nebyl zas až tak překvapený Hamiltonem, rozhodně ale z celé situace není nadšený. Na fanoušky čeká sázení, jak se vyvine příští závod v Sao Paulu, který bude posledním v letošní sezóně.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít