Vettel je s prvním závodem spokojený. Není důvod k obavám, říká

Vettel je s prvním závodem spokojený. Není důvod k obavám, říká

Německý závodník Sebastian Vettel je s výsledkem prvního závodu spokojený. Po startu z pole position se očekávalo, že bude bojovat o vítězství, nakonec se ale musel spokojit se třetím místem. I tak považuje první Velkou cenu letošní sezóny za úspěšnou.

Úřadující šampión skončil dvaadvacet sekund za vítězem závodu Kimim Räikkönenem, navíc nebyl v samotném závěru závodu schopen bojovat s jeho loňským největším konkurentem Fernandem Alonsem a spokojit se tak musel až se třetím místem v cíli, byť do Velké ceny Austrálie startoval z pole position.

Vettel se ale domnívá, že jeho výsledek je pro něj i tým spravedlivý.

„S dneškem můžeme být spokojeni,“ řekl Němec pro britský Autosport. „Samozřejmě, že když startujete z pole position, je cílem v závodě zvítězit, takže jsme možná očekávali trochu víc.“

„V současné chvíli opravdu není důvod k obavám. Byli jsme třetím nejrychlejším vozem ve startovním poli, takže není důvod se obávat, že by konkurence byla daleko před námi.“

Pilot stáje Red Bull přiznal, že posun Kimiho Räikkönena do čela závodu jej překvapil, nicméně i tak je spokojený se solidním startem do sezóny, zejména kvůli tomu, že se stáji vydařila strategie s ošemetnými pneumatikami.

„Měli jsme velmi dobrý start a první dvě nebo tři kola byla opravdu skvělá, jenže chvíli poté se pneumatiky začaly neuvěřitelně degradovat a nemohli jsme si dovolit tak dlouhé stinty jako ostatní.

Věděl jsem, že se před nás po druhých zastávkách dostal Fernando, ale nevěděl přesně, jak na tom jsem, protože jsem ostatní auta (konkrétně Räikkönena) vůbec neviděl, tudíž pro mě jeho vítězství bylo překvapením.

S dnešním výsledkem musíme být spokojeni. Získali jsme důležité body a i přes složité taktizování s pneumatikami jsme na stupních vítězů, z čehož mám největší radost.“

Sebastian Vettel se v průběhu závodu na několik kol zasekl za svým krajanem Adrianem Sutilem, který jel alternativní strategii. Němec se ale domnívá, že tento moment neměl na jeho výkonnost žádný vliv.

„Podle mého názoru to na náš výsledek nemělo žádný vliv. Situace byla jednoduchá, pokud bych byl o tolik rychlejší, mohl bych jej předjet, rozhodně to pro konečný výsledek neznamenalo žádný masivní rozdíl,“ dodal Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít