Vettel: I v dešti toho můžeme spoustu natrénovat

Vettel: I v dešti toho můžeme spoustu natrénovat

Německý závodník stáje Red Bull během třetí řady předsezónních testů ve španělském Jerezu obsadil první a třetí místo. Deštivé podmínky na dráze mu tedy velké problémy nedělají.

Sebastian Vettel během středečních a čtvrtečních testovacích jízd odkroužil cekem 169 kol, většinu ovšem na deštivém nebo nestandardním povrchu okruhu. Podmínky v Jerezu byly tentokrát velmi omezující,“ přiznal po čtvrtku Němec. Většina stájí se v tomto počasí nemohla soustředit na naplnění svého stanoveného programu a tak jsme se začali věnovat alespoň technickým maličkostem, které jsme mohli otestovat i v dešti.“

V pátek usedne do nového vozu Mark. Samozřejmě doufáme, že bude panovat mnohem lepší počasí. Z nového auta mám zatím velmi dobrý pocit, ale je těžké něco odhadovat nebo soudit, protože podmínky dráhy opravdu nejsou optimální,“ prozradil dále Vettel.

Především v průběhu středečních testovacích jízd zajížděl německý závodník velmi dlouhé úseky a podařilo se mu také zajet několik konkurenceschopných časů. I přesto ale pilot Red Bullu nebyl úplně spokojen. Vozovka nebyla nikdy stoprocentně suchá, takže ne vždy se nám podařilo být nejrychlejšími. Těžko také odhadovat, která stáj má kolik paliva, takto alespoň víme, jak na tom jsme my,“ řekl Vettel.

Jezdec závěrem také uvedl, že testování na mokré vozovce nemusí být jen značné mínus. Podle německého závodníka mohou piloti na mokrých okruzích trénovat případné situace, do kterých se mohou v nadcházející sezóně dostat i v závodě.

Sdílejte na:
Zavřít