Vettel: I přes žádný „kilometrový zázrak“ se Mercedes odrazí od svých problémů v testech

Vettel: I přes žádný „kilometrový zázrak“ se Mercedes odrazí od svých problémů v testech

Sebastian Vettel věří, že se Mercedes od prvního závodu odrazí od svých předsezónních testovacích problémů, přestože mu chyběl „kilometrový zázrak“, který měl v posledních letech. Mercedes si v Bahrajnu protrpěl víkend testování, oba jezdci měli problémy se spolehlivostí a rovnováhou monopostu.

Na konci testu Mercedes dokončil nejmenší počet kol ze všech týmů, přičemž jeho jezdci za tři dny najeli jen 1645 km. Pro srovnání AlphaTauri a Alfa Romeo najely každý po 2284 km a Red Bull dosáhl 1997 km.

Situace Mercedesu byla ve výrazném kontrastu s tím, jak se tým v předsezónních testech v posledních letech ukázal. Vystupování týmu se zdálo  jako docela neprůstřelné, protože se často blížil k dokonalým přípravám.

Navzdory tomu, že Mercedes se právě teď zdá být za Red Bullem, Vettel nepochybuje o tom, že německý výrobce automobilů se v letošním prvním závodě koncem tohoto měsíce vrátí zpět.

„Pravděpodobně je spravedlivé říci, že Mercedes neměl za sebou nějaký kilometrový zázrak jako měli v posledních letech,“ vysvětlil Vettel, který letos přešel na zákaznický tým Mercedesu Aston Martin.

„Ale na druhou stranu jsem si jistý, že bude v pořádku v prvním závodě. A Red Bull dělá to, co mají dělat: vyzývat. Takže si myslím, že to bude buď Mercedes, nebo Red Bull. “

Vettel není jediným rivalem Mercedesu, který je přesvědčen, že německá automobilka by neměla být přehlížena bez ohledu na obtížný start do zimního testování. Jezdec Williamsu George Russell, který je juniorským jezdcem Mercedesu, nepochybuje, že není v tak špatné situaci, jak někteří naznačují.

„Opravdu jsem se nedíval na lidi shora, ale zeptal jsem se jich, jak to jde,“ řekl Russell. „Jsou to Mercedesy. Budou v pořádku. Jsem si tím docela jistý.“

Vettel měl také své první zkušenosti s problémy se spolehlivostí Mercedesu poté, co během jízdy s Aston Martin v Bahrajnu ho potkaly problémy s převodovkou a selháním turba.

Ačkoli tyto díly dodal Mercedes, uvedl, že problémy nemusely být zcela vinou jeho dodavatele.

„Je pravda, že pohonná jednotka je pohonná jednotka Mercedes a převodovka je dodávána společností Mercedes, ale stále je nainstalována do našeho vozu, takže v určité fázi existuje spousta komponentů, které se nějakým způsobem kombinují,“ řekl Vettel.

„Abych byl upřímný, nevím teď právě, kde byl zdroj problému, musíme se na to ještě podívat. Nakonec to bude více na jedné nebo druhé straně, ale to nevadí. Je třeba to opravit a řešit.”

„Ale, jak jsem řekl, evidentně pracujete společně, protože cokoliv, co získáte zvenčí, musíte ještě dát do auta a zprovoznit.“

Sdílejte na:
Zavřít