Vettel diskvalifikován z kvalifikace!

Vettel diskvalifikován z kvalifikace!

Lídr šampionátu Sebastian Vettel byl diskvalifikován ze sobotní kvalifikace, ve svém voze neměl dostatečné množství paliva, do zítřejšího závodu odstartuje z poslední pozice.

Podle prvních informací neměl Sebastian Vettel ve svém voze po skončení kvalifikace dostatečné množství paliva pro následné testování vozu. Monopost by měl po dojetí do boxů obsahovat minimálně jeden litr pohonné hmoty, lídr šampionátu měl ve svém voze Red Bull pouze 850ml paliva.

Pokud FIA neudělí nějakou výjimku, je nutné, aby jezdec se svým vozem dorazil až do boxů. „Pilot musí mít po skončení kvalifikace ve svém voze minimálně litr paliva, zároveň se ale musí do pit lane dopravit vlastní silou,“ uvádějí regule Formule 1.

FIA o rozhodnutí společně s vedením Red Bullu diskutovala přes čtyři hodiny, při testech vozu bylo ale zjištěno, že v něm není dostatečné množství paliva, tudíž bude Sebastian Vettel z kvalifikace diskvalifikován a do zítřejšího závodu odstartuje z poslední pozice.

Red Bull potrestání ze strany Mezinárodní automobilové federace téměř unikl, když bylo zastupitelstvo týmu předvoláno na kobereček poprvé, vysvětlení se ředitelství závodu zdálo dostatečné, až později se ale ukázalo, že Vettel ve svém monopostu má jen 850ml pohonných hmot.

Obdobný trest potkal i Lewise Hamiltona ve Velké ceně Španělska.

Sdílejte na:
Zavřít