Vettel: DAS? Jako řídit v žabkách

Vettel: DAS? Jako řídit v žabkách

Němec není přesvědčen, že inovativní systém zatáčení může sám o sobě přinést Mercedesu rozhodující konkurenční výhodu. Ten je zatím nejrychlejší.

Sebastian Vettel se domnívá, že musí být obtížné ovládat vůz Mercedesu kvůli novému systému DAS (dual-axis steering). Situaci přirovnal k pilotování monopostu v žabkách.

”Viděl jsem to, mluvili jsme o tom na obědě,” řekl Němec. “Jistě, vypadá to zajímavě. Hádám, že fakt, že s tím jezdí, znamená, že je to legální.

Nevím, jestli to funguje. Hádám, že musí dát spoustu práce, než se s tím dá jezdit a zjevně není pro jezdce tak snadné s tím pracovat. Uvidíme, ale byla to pro nás novinka.”

Vettel přirovnal systém k F-průduchu, se kterým v roce 2010 experimentoval McLaren. Jeho systém tehdy vedl vzduch skrz kokpit na zadní křídlo. Jezdec pohybem ruky zakryl otvor ve stěně vzduchového vedení a přesměroval vzduch na zadní spoiler.

”Myslím, že je to trochu divné, musíte mít pocit, že vám každou chvíli může volant zůstat v ruce,” říká pilot Ferrari. “Pokud je to ale rychlejší a nejsou s tím problémy, zvolíte tu rychlejší variantu.

Před mnoha lety jsme měli F-průduch, řídili jsme na většině tratí jen jednou rukou.

Představte si, že chodíte běhat a máte svoje běžecké boty. Najednou vám někdo řekne, že máte běhat v žabkách. Taky to jde, ale je to úplně jiné.”

Sdílejte na:
Zavřít