Vettel bude stále lepší, říká Häkkinen

Vettel bude stále lepší, říká Häkkinen

Dvojnásobný šampión Formule 1 se domnívá, že Sebastian Vettel je po zisku prvního mistrovského titulu ještě lepším a jistějším závodníkem, podle Fina navíc jeho forma stále poroste.

Zisk dvou vítězství a jednoho druhého místa z prvních třech závodů je úspěch hodný šampióna. Vždyť právě takové výsledky předváděl v dobách své největší slávy například Michael Schumacher, ale také finský závodník Mika Häkkinen, jež má na svém kontě dva mistrovské tituly z let 1998 a  1999 (oba s vozem McLaren). „Zisk mistrovského titulu z vás udělá zcela vyrovnanějšího a kvalitnějšího pilota,“ říká finský pilot, který rozhodně ví, o čem mluví.

„Už to není jen pilot, který vyhrál závod, nebo který vedl šampionát. Je to mistr světa, takže k němu je také třeba takto přihlížet. Sebastian je ale kvalitní závodník, který se během své kariéry ještě velmi zlepší, o tom jsem přesvědčený,“ uvedl bývalý pilot stáje McLaren na jedné ze sponzorských akcí pro britský Autosport.

„Obhájit titul je jedna z nejtěžších věcí ve Formuli 1 a není příliš závodníků, kterým se to na této scéně povedlo. Sebastian je ale jedním z mála pilotů, kteří rozhodně mají potenciál mistrovský titul obhájit a já jsem přesvědčený, že se mu to v letošní sezóně podaří. Letošní ročník je velmi vyrovnaný, avšak Red Bull je bezkonkurenční, stejně jako v roce loňském, konkurenta tedy bude hledat jen stěží,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít