Vettel: Bojovat s Mercedesy bylo nemožné

Vettel: Bojovat s Mercedesy bylo nemožné

Sebastian Vettel ví, že v brazilském závodě nemohl být vozům Mercedes blíže. Přiznal, že německý tým je o něco rychlejší, takže je velmi těžké s ním bojovat.

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel dojel ve Velké ceně Brazílie třetí a získal tak letošní třinácté umístění na stupních vítězů. Po nepovedeném závodě v Mexiku, který Němec nedokončil, tak měl znovu důvod k radosti, i když za vítězem Nicem Rosbergem zaostal o téměř 15 sekund.

„Myslím si, že to pro nás byl dobrý závod,“ řekl. „Na začátku jsem doufal, že bychom mohli něco vymyslet, ale dnes to bylo nemožné. Start byl naprosto v pořádku, ale nebyl o nic lepší než ten Lewise a Nica. Po polovině prvního stintu jsem myslel, že bychom s vozy Mercedes mohli držet krok, ale poté nám začali ujíždět.“

Vettel si při závodě musel připadat osamělý. Na jezdce Mercedesu nestačil, nemusel se ani obávat útoku ze strany ostatních pilotů. Vždyť stájový kolega Kimi Räikkönen za ním zaostal o půl minuty. „Byl to skvělý závod, ale ne moc vzrušující,“ řekl dále německý závodník. „Připadal jsem si jako v zemi nikoho. Doufám, že v příštím závodě budeme soupeřům o něco blíže,“ dodal pilot stáje Ferrari, který po vítězství Nica Rosberga už nemůže dosáhnout na druhé místo v šampionátu jezdců.

Sdílejte na:
Zavřít