Verstappen zhodnotil náročný víkend v Monaku

Verstappen zhodnotil náročný víkend v Monaku

Max Verstappen poukazuje, že odhalení slabiny Red Bullu představuje jediné pozitivum, které lze vytěžit z náročného víkendu Velké ceny Monaka. Autu nesedí hrbolaté tratě.

Red Bull očekával, že specifické vlastnosti okruhu v Monaku budou výzvou, ale tým dopadl mnohem hůře, než se předpokládalo. Nizozemec si posteskl, že jeho monopost není schopen zvládat různé obrubníky a nerovnosti, jako to dokázaly vozy Ferrari a McLarenu. Kvalifikoval se na šestém místě, na kterém závod také dokončil.

Přestože se jeho náskok v Poháru jezdců snížil na 31 bodů, tak je Verstappen optimistický a věří, že z vozu bude uvolněn další potenciál za předpokladu, že se týmu podaří překážky vyřešit.

Celkově to pro nás byl opravdu špatný víkend,“ připustil Verstappen.

Myslím, že jediným pozitivem víkendu je to, že opravdu víme, kde je naše slabina, a pokud se nám ji podaří jen o trochu zlepšit, získáme spoustu času na kolo. Je tu velký prostor pro zlepšení.“

Na otázku, kde by se tato slabina mohla Red Bullu opět vymstít, Verstappen odpověděl: „Jakákoli trať, která je příliš hrbolatá nebo kde se jezdí hodně po obrubnících. Takže v podstatě všechny městské tratě, tam to bude opravdu náročné.“

V zákulisí kolují informace, že má tým z Milton Keynes přinést velký balíček vylepšení, která mají vyřešit právě problém se ztrátou výkonosti na hrbolatých tratích. Na kterou trať tým vylepšení přiveze je zatím neznámé.

Sdílejte na:
Zavřít