Verstappen vítá nápad s třetími vozy

Verstappen vítá nápad s třetími vozy

Bývalý nizozemský pilot Formule 1 stojí na straně Ferrari, které již několik měsíců hovoří o třetích vozech jednotlivých týmů v „královně motoristického sportu“.

Pilot Jos Verstappen je přesvědčený, že nápad Ferrari ohledně vstupu třetích vozů jednotlivých týmů do Formule 1 je rozhodně příslibem do budoucnosti. Podle osmatřicetiletého bývalého závodníka „královny motorismu“ by se také mohlo jednat o způsob, jak dát v tomto sportu příležitost mladým a talentovaným jezdcům.

„Ferrari před časem přišlo s myšlenkou třetích vozů u jednotlivých stájí. Musím se přiznat, že v tomto kroku bych rozhodně viděl příslib do budoucna,“ potvrdil Nizozemec ve svém článku pro list De Telegraaf. „Pro špičkové týmy by to rozhodně nebyl problém, protože většina z nich má prostředky pro vytvoření třetích monopostů.“

„Třetí vozy u jednotlivých týmů by rozhodně mohli být nadějí mladých závodníků pro vstup do Formule 1. Kdybych měl tu moc rozhodovat, podmínka pro vstup do třetího vozu jednotlivých týmů by byla nízký věk závodníka, například do třiadvaceti let. Rozhodně by to byl způsob, jak talentovaným závodníkům pomoci do Formule 1, FIA by tento nápad rozhodně neměla brát na lehkou váhu,“ dodal na závěr Verstappen.

Sdílejte na:
Zavřít