Verstappen se nakonec radoval z druhého místa

Verstappen se nakonec radoval z druhého místa

Max Verstappen po GP Velké Británie oznámil, že měl v posledních kolech závodu štěstí i smůlu. Po Bottasově defektu jej tým stáhl do boxů, v posledním kole ale potkal defekt také lídra Lewise Hamiltona.

Max Verstappen odstartoval ze třetí pozice a po startu svedl krátký souboj s Charlesem Leclercem. Poté si jel většinu závodu svou vlastní osamocenou ligu.

Když dostal Valtteri Bottas defekt, zajel Verstappen k mechanikům pro čerstvou sadu pneumatik, aby se pokusil uzmout nejrychlejší kolo v závodě. Po výjezdu z boxů ztrácel na Hamiltona přes 30 sekund.

Defekt naneštěstí pro Verstappena dostal i samotný Hamilton, jeho náskok byl ale dostatečně velký, aby si dojel pro své třetí vítězství v řadě. Verstappen proťal cílovou čáru s finální ztrátou 5,2 sekund.

„Do p*dele práce!“ vydechl si v cíli do týmového rádia frustrovaný Verstappen. Poté ale dodal: „Dařilo se nám dobře, vůbec ne špatně, jsou to dobré body, dobré pódium. Jenom… Sakra! Z druhého místa bychom měli mít radost… Je to dobré.“

Během interview Verstappen zopakoval, že je z druhého místa šťastný. Zároveň dodal, že měl i smůlu, když jej tým stáhl do boxů.

„Víte, mám štěstí i smůlu,“ přiznal Verstappen. „V závodě byl (Mercedes) samozřejmě příliš rychlý.“

„Pneumatiky ke konci závodu nevypadaly zrovna dobře, zhruba 10 kol do konce jsem týmu oznámil, že s pravou přední to vypadá docela špatně.“

„Valtteri pak dostal defekt a já v rádiu řekl, že si chci druhé místo pojistit. Stáhli mě do boxů, abych zajel nejrychlejší kolo.“

„Pak bohužel dostal defekt i Lewis. Nicméně mám z druhého místa radost. Je to pro nás opravdu dobrý výsledek.“

Verstappen se po většinu závodu nudil, dokonce si vystřelil z vlastního inženýra, kterému během závodu připomněl, aby dodržoval pitný režim.

„Byl to osamělý závod. Snažil jsem se udržovat rychlost, dávat si pozor na pneumatiky,“ zakončil Verstappen.

Sdílejte na:
Zavřít