Verstappen prodloužil u Red Bullu o další tři roky

Verstappen prodloužil u Red Bullu o další tři roky

Mladý Nizozemec měl dosud smlouvu už pouze pro letošní sezónu. S novým prodloužením však zůstane u Red Bullu nejméně do konce roku 2023.

Max Verstappen se upsal týmu Red Bull na další tři sezóny, prodloužil totiž svůj stávající kontrakt až do konce roku 2023.

Mladý Nizozemec nastoupil do juniorského programu výrobce energetických nápojů v roce 2014, načež už po jediné sezóně ve Formuli 3 získal závodní angažmá u týmu Toro Rosso. Po prvních čtyřech závodech roku 2016 vystřídal v hlavní stáji Red Bullu Daniila Kvjata a hned při prvním startu v nových barvách senzačně triumfoval v Barceloně.

Během dalších let přidal ještě sedm vítězství a v uplynulé sezóně 2019 získal své celkové maximum, když v bodovém hodnocení šampionátu obsadil třetí příčku za piloty Mercedesu Lewisem Hamiltonem a Valtterim Bottasem.

„Jsem vážně rád, že jsem prodloužil své partnerství s týmem,“ řekl Verstappen. „Red Bull ve mě vložil důvěru a dal mi příležitost začít ve Formuli 1, za což jsem mu byl vždycky velmi vděčný. Za ta léta jsme se s týmem sblížili a vedle nadšení každého člena a výkonnosti na trati je skutečně radost pracovat s tak skvělou skupinou lidí.“

Prodloužení již před začátkem sezóny 2020 je určitým překvapením, neboť Verstappen v minulosti tvrdil, že se chce ujistit, že tým vstoupí do letošního ročníku silně. Progres dodavatele pohonných jednotek, japonské Hondy, díky níž Nizozemec loni dosáhl na tři triumfy, jej však zjevně přesvědčil.

„Příchod Hondy a pokrok, kterého jsme za posledních 12 měsíců dosáhli, mi dodává ještě více motivace a víry, že společně můžeme zvítězit,“ dodal. „Chci s Red Bullem vyhrávat, naším cílem je samozřejmě společná bitva o mistrovský titul.“

Sdílejte na:
Zavřít