Verstappen popsal kvalifikaci na sprint jako jízdu na ledě

Verstappen popsal kvalifikaci na sprint jako jízdu na ledě

První letošní kvalifikaci na sprint Velké ceny Číny ovlivnil těsně před koncem QS2 déšť, který se přenesl i do závěrečného rozstřelu o 10 nejlepších v SQ3. Podle Maxe Verstappena to bylo na okruhu Shanghai International Circuit jako jízda na ledě.

Max Verstappen se do sobotního dopoledního sprintu v Číně postaví na čtvrté místo. Před ním odstartují Lando Norris, Lewis Hamilton a Fernando Alonso. Za jeho umístěním stojí déšť, protože Verstappen, který je všeobecně považován za specialistu na jízdu v mokru, během prvních dvou kol v SQ3 vyjel ze zatáček 6 a 16.

Verstappen byl před kvalifikací na trati nepochybně největším favoritem. Nizozemec popsal, že záludné podmínky v podobě mokré trati ovlivnily jeho pocity během jízdy a zajel tak čtvrtý nejrychlejší čas. Trať byla neuvěřitelně kluzká,“ uvedl Nizozemec. „Hodně jsem bojoval s teplotou pneumatik, bylo velmi obtížné udržet auto na trati a nikdy se mi nepodařilo s nim sžít. Bylo to jako jízda na ledě. Proto si myslím, že moje umístění v kvalifikaci je docela zasloužené. Na mokru mi to moc nefunguje, i přestože na suchu nám to jde docela dobře. Takže jsem s tím samozřejmě celkem spokojený.“

Není ideální startovat tady z vnitřní strany, je tu mnohem nižší přilnavost pneumatik.“ Po deštěm ovlivněné kvalifikaci na sprint je před sobotním dopoledním sprintem stále spousta neznámých. Podle Verstappena určitě ještě budou příležitosti k dobrému výsledku ve sprintu. Omezená přilnavost díky specifickému asfaltovému povrchu šanghajské trati dělá ze sprintu ošemetnou záležitost a podle Verstappena bude mít chování pneumatik velký vliv na to, jak se pořadí v samotném sprintu ustálí.

Sdílejte na:
Zavřít