Verstappen pochybuje o šanci na pole position

Verstappen pochybuje o šanci na pole position

Max Verstappen pochybuje, že by byl schopen v Belgii s Mercedesem bojovat o pole position, přestože v pátek zaznamenal slušné tempo.

Verstappen v prvním tréninku skončil jen 8 setin sekundy za nejrychlejším Valtterim Bottasem a odpolední trénink dokonce ovládl. I zde to ale bylo velmi těsné, druhý Daniel Ricciardo měl ztrátu 0,048 sekundy a třetí Lewis Hamilton 0,096 sekundy.

Jezdec Red Bullu si ale nemyslí, že jeho cesta na vrchní příčky výsledkových tabulek poukazuje na možnost boje o pole position v sobotní kvalifikaci. Předpokládá, že se Mercedes odrazí od svých problémů zpět.

„Osobně si myslím, že stále trochu bojují s jejich vyvážením,“ řekl Verstappen o Mercedesu. „Očekávám, že zítra budou silnější. Už na dlouhých stintech můžete vidět, že jsou velmi konkurenceschopní.

Neočekávám, že budu bojovat o pole position, ale pokud bychom se dokázali dostat trochu blíže, bylo by to dobré.“

Verstappen také očekává, že Sergio Pérez a Lance Stroll budou s vozy Racing Pointu v kvalifikaci „velmi blízko“ Red Bullu. Pérez skončil v FP2 na pátém místě, na Verstappena zaznamenal ztrátu necelých 4 desetin sekundy.

 

Zdroje článku:

www.motorsport.com
Sdílejte na:
Zavřít