Verstappen nemá s rozhodováním stewardů problém

Verstappen nemá s rozhodováním stewardů problém

Max Verstappen říká, že s tím, jak se sportovní komisaři minulou sezónu rozhodovali, nemá problém, i když ho to stálo trestné body. Pro VC Abú Zabí dle něho existoval precedent.

Mohli byste si myslet, že ze všech pilotů by to měl být právě Max Verstappen, kdo má stewardy nejraději. A to vzhledem k tomu, jakým kontroverzním způsobem byla řízena loňská Velká cena Abú Zabí, ve které si zajistil titul. Ale v tom případě šlo spíše o rozhodnutí ředitele závodu než stewardů.

Pilot Red Bullu byl naopak v minulé sezóně sportovními komisaři několikrát potrestán, nejpamátnější bylo, když byl shledám odpovědným za kolizi s Lewisem Hamiltonem na Monze.

Výsledkem toho je, že teď má Verstappen sedm trestných bodů, a pokud by před zářijovou Velkou cenou Itálie nasbíral dalších pět, bude čelit nebezpečí, že se stane prvním jezdcem od zavedení současného systému v roce 2014, který dostane zákaz startu.

Max Verstappen ale tvrdí, že nemá se stewardy žádné problémy. „Celkově mám se sportovními komisaři dobré vztahy, i když je potkám. Není mezi námi žádná zlá krev.“

„Samozřejmě, že by se naše vztahy mohly ještě zlepšit. Ale tak je to se vším, i my jako tým hledáme cesty, jak se pro příští sezónu zlepšit. Je přirozené se na věci takhle dívat.“

Jedním z hlavních faktorů kontroverze v Abú Zabí, kromě toho, že Masi připravil rozstřel na jedno kolo, ve kterém se rozhodlo o vítězství v závodě i titulu, bylo rozhodnutí povolit pouze vozům mezi vedoucím Hamiltonem a druhým Verstappenem aby odjely, nikoliv ostatním vzadu.

Verstappen však, možná nepřekvapivě, jde proti proudu, když tvrdí, že pro tento krok existoval precedent.

„Loni to samé bylo v Baku s Mazepinem. Pro mě, to co se stalo bylo úplně normální. Lidé si to možná nepamatují, ale tohle už se jednou stalo. Jednou už se takhle rozhodli.“

Sdílejte na:
Zavřít