Verstappen naráží na možný konec v F1 po roce 2028

Verstappen naráží na možný konec v F1 po roce 2028

Max Verstappen naznačuje, že by po vypršení jeho kontraktu s Red Bullem mohl skončit ve formuli 1. Stalo by se tak po konci sezóny v roce 2028, kdy bude dnešnímu dvojnásobnému mistru světa 31 let.

Po zisku svého prvního titulu v loňském roce, Verstappen podepsal mnoholeté prodloužení smlouvy, které mu zajišťuje místo v týmu sídlícího v Milton-Keynes, na několik sezón. Holanďan vyhrál další titul hned v tomto roce a ještě s větší dominancí. Momentálně 25letý Verstappen bude v roce 2028 vstupovat už do své 14. sezóny. V rozhovoru pro Sky F1, se ale Verstappen odmítá zavazovat formuli 1 po skončení jeho smlouvy.

„Nevím, co potom. Bude taky záležet na tom, jak moc budeme v roce 2028 konkurenceschopní. Ale stále mám čas. Nechci teď dělat unáhlená rozhodnutí.“

Verstappen, zřejmý fanoušek závodění, se často nechal slyšet, že chce vyzkoušet jiné formy závodů mimo formuli 1. Nedávno další dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso řekl, že by si před koncem kariéry rád zazávodil ve slavném závodě 24 hodin Le Mans právě po boku Maxe Verstappena. S neustále rozrůstajícím se kalendářem formule 1, Verstappen říká, že přijde čas, kdy se bude muset rozhodnout mezi formulí 1 a osobním životem.

„Chci dělat taky jiné věci. Formule 1 je úžasná, dosáhl jsem toho hodně a jsem za to velmi šťastný a pyšný… ale je to dost cestování a závodů. Ve finále, co je víc důležitější, rodina nebo formule 1? To je moment, kdy se musíte rozmyslet.“

Verstappen si v tomto roce odjel svoji už poslední jízdu, v úterý dokončil posezónní testování na okruhu Yas Marina v Abu Zabí.

Sdílejte na:
Zavřít