Verstappen: je divné mít v sezoně tak brzo přestávku

Verstappen: je divné mít v sezoně tak brzo přestávku

Pilotovi Red Bullu Maxi Verstappenovi přijde divné, že formule 1 zažívá delší přestávku už tak brzo po startu nové sezony. Měsíc dlouhé pauzy se piloti dočkali už po závodě v Austrálii.

A pokračovat se bude v Ázerbájdžánu po přestávce, která byla vynucena absencí Velké ceny Číny. Ta se v zemi nepojede již čtvrtý rok po sobě.

I když je podle Verstappena divné, mít tak brzo v sezoně pauzu, přiznal zároveň, že mu přišla vhod potom, co si prošel nepříjemným onemocněním.

Úřadující šampion se nezúčastnil čtvrtečního mediálního dne v Saudské Arábii poté, co se dával dohromady po žaludeční viróze, a řekl, že i když v Austrálii s přehledem zvítězil, nebyl na 100% fit.

„No, před pár týdny jsem se na to netěšil, ale poté co jsem onemocněl, jsem měl problémy, a to především v posledním závodě. Takže pro mě jsou tyto tři týdny především o tom, dostat se zpátky do formy, z tohoto hlediska mi přestávka prospěla.“

„Ale pokud bych se cítil dobře, myslím, že bych raději pokračoval v závodění. Je divné mít tři týdny volna, zvlášť takhle na začátku sezony.“

Formule 1 se v rámci posledního dubnového víkendu vrátí už sedmou Velkou cenou Ázerbájdžánu. Následovat bude před letní přestávkou 10 závodů během 14 víkendů.

Po vítězství v Melbourne má Verstappen na čele šampionátu jezdců 15 bodů náskok před týmovým kolegou Sergiem Pérezem. A přestože Red Bull je v prozatímní sezoně dominantní, okruh v Baku bude prvním hostitelem sprintového víkendu.

Vzhledem k tomu, že během nich budou mít týmu k dispozici pouze jeden trénink před kvalifikací, mohl by některý z konkurentů rakouské stáje překvapit.

I když se RB19 zdá jako neporazitelný, tak během posledního sprintového víkendu sezony 2022 v Brazílii Red Bull netrefil správné nastavení vozu, což umožnilo Mercedesu svého soupeře porazit a dojet si pro překvapivý double.

Verstappen je možná nejúspěšnější pilot zatím krátké historie sprintových závodů, avšak byl k novému formátu závodního víkendu velmi kritický s tím, že ve sprintech jde podle jen o to přežít. Nemyslí si, že nabízejí větší podívanou.

Podobného názoru je také šéf Red Bullu Christian Horner, který se obává toho, že by se sprint měl konat právě v ulicích Baku, kde jsou zdi velmi blízko.

Sdílejte na:
Zavřít