Verstappen: Bylo by od Red Bullu „hloupé“ si myslet, že je před Mercedesem

Verstappen: Bylo by od Red Bullu „hloupé“ si myslet, že je před Mercedesem

Max Verstappen řekl, že i přes příznivé předsezónní testy by byl Red Bull hloupý, kdyby si myslel, že do prvního závodu sezóny vstupuje před hlavním rivalem, kterým je Mercedes.

Nizozemský pilot vycházel z předsezónního testování, ve kterém nový vůz RB16B ukázal, že dokáže být rychlý a konzistentní.

Forma jeho týmu byla v kontrastu s Mercedesem, který měl složitější průběh testů, kdy Lewis Hamilton a Valtteri Bottas několikrát bojovali s vyvážením vozu s označením W12.

Přestože je Red Bull se svou pozicí spokojen, Verstappen je s předpověďmi ohledně Mercedesu opatrný, jelikož je přesvědčen, že soupeř neodhalil svou pravou formu.

„Testy byly pro nás určitě dobrým začátkem a vždy můžete být šťastní, když odjedete slušnou porci kol a dobře porozumíte vozu, ale neříká to nic o čistém výkonu,“ vysvětlil.

„Vím, že jsou lidé natěšení a myslí si, že pořád opakujeme to stejné dokola, ale Mercedes je stále favoritem – jak by nemohli být, když sedmkrát v řadě vyhráli Pohár konstruktérů.

Jsem si jistý, že Mercedes chce, abychom byli za favority, aby na nás vznikl tlak, ale soustředíme se pouze na sebe. Můžete si být jisti, že každý v tomto týmu a v Hondě tlačí na to, abychom porazili je nebo kohokoliv jiného, kdo by letos také mohl být rychlý.

Každou sezónu vnímám jako novou příležitost porazit je, ale byli bychom hloupí, pokud bychom čekali, že to bude lehký boj, že podle testů jsme před nimi. Osobně se nemůžu dočkat, až všichni budeme tlačit v Q3.

Tam můžete všechny vidět s plným výkonem a s lehkými vozy, tam se ukáže, kdo vyvíjel moudře. A v závodě uvidíme, kdo si ten výkon dokáže udržet po dobu závodu. Doufejme, že budeme dobří v obou případech.“

Sdílejte na:
Zavřít