Vedení F1 chce příští rok zkusit kvalifikační závody

Vedení F1 chce příští rok zkusit kvalifikační závody

Příští rok bychom se mohli dočkat něčeho, o čem se v paddocku F1 v posledních letech lehce diskutovalo, a to změn harmonogramu závodního víkendu. Vedení F1 by rádo zkusilo rovnou několik nových formátů.

Ještě před velkými změnami pravidel v roce 2021 chce Liberty Media zkusit několik různých nápadů – včetně sobotních kvalifikačních závodů. Ty by se jely pouze na několika vybraných okruzích a sloužily by jako test, zda něco podobného nezavést natrvalo.

Závodní ředitel F1 Ross Brawn se nechal slyšet, že nejlepším způsobem, jak přijít na to, zda by se něco podobného mohlo v budoucnu uchytit, je zkusit to.

„Chtěli bychom v roce 2020 zkusit několik nových věcí,“ prozradil Ross Brawn televizi Sky. „Příští rok budeme mít docela stabilní platformu, auta se moc měnit nebudou, myslím si, že by tento ročník mohl posloužit dobře pro zkoušení různých nápadů.“

„Klasický závod je v pořádku, ale zajímá nás, zda by se neuchytil například sobotní kvalifikační závod. Myslím si, že by týmy se zkouškou souhlasily.“

Šéf týmu Racing Point Otmar Szafnauer se nechal slyšet, že je rozhodně pro zkoušení nových formátů a zjištění, zda by se nějaká změna fanouškům nezalíbila. Týmy ještě čeká mítink, na kterém se ještě projednají detaily a navrhnou se propracovaná řešení.

„Když jsme se naposledy sešli, projednávali jsme několik potenciálních změn a několik formátů na sobotní den. Mezi Monzou a Singapurem budeme mít další mítink,“ oznámil médiím šéf Racing Pointu.

Zatímco některé týmy jsou ochotny změny formátu zkoušet, jiní jsou vůči zásahům do harmonogramu závodního víkendu skeptičtí.

„Musíme si dát pozor, aby nás tato změna formátu nestála více peněz,“ varuje šéf Haasu Gunther Steiner.

Sdílejte na:
Zavřít