VC USA: Nejrychlejší Hamilton, Alonso celý trénink v garáži

VC USA: Nejrychlejší Hamilton, Alonso celý trénink v garáži

Nejrychlejším jezdcem byl Lewis Hamilton, o půl sekundy před Vettelem, penalizace jsou již rozdány. Hülkenberg klesne o 20 pozic, Hartley o 25 a Vandoorne o 5 míst na startu.

Počasí na začátku tréninku bylo proměnlivé, ale nuda nehrozila. Na trati bylo rušno, protože není jasné, jaké počasí bude během závodů. Jezdci obuli zelené pneumatiky do přechodných podmínek.

Trať začala postupně osychat, v závěru se někteří jezdci odhodlali zkusit ultra-měkkou směs. Zatímco pršelo, ve smyku se ocitli Ricciardo, Gelael a Ocon. Gelael jezdil v monopostu Daniila Kvyata.

Nejrychlejším jezdcem byl Lewis Hamilton, o půl sekundy před Vettelem. Na třetím a čtvrtém místě Bottas s Verstappen. Od sedmého Räikkönena dělí čtveřici Vandoorne a Massa, ti zajeli své časy na ultra-měkké směsi.

Za Räikkönenem obě Force Indie, nejlepší desítku uzavírá Carlos Sainz, na Renaultu. Daniel Ricciardo až na šestnáctém místě, za sucha toho příliš nenajezdil. Po boku Marcuse Ericssona si zajezdil Charles Leclerc.

Opět tu máme penalizace! Za výměnu motoru budou pykat Hartley, Vandoorne a Hülkenberg. Závodník Renaultu a nováček Hartley budou mít nové MGU-H, Hülkenberg použije navíc nové turbo, Hartley novou baterii. Aby toho Novozélanďan neměl při svém debutu málo, Toro Rosso mu nasadí i novou elektroniku.

Hülkenberg klesne o 20 pozic, Hartley o 25 a Vandoorne o 5 míst na startu. S kostelním řádem není ani monopost Fernanda Alonsa. Závodník strávil celý trénink v garáži s poruchou hydrauliky, v závěru absolvoval jedno instalační kolo.

Sdílejte na:
Zavřít