VC Nizozemska by mohl hostit Assen

VC Nizozemska by mohl hostit Assen

VC Nizozemska má třetí možnost, kde by se mohla konat. Po Amsterdamu a Rotterdamu přibyl také Assen, kde se v současné době jezdí závody MotoGP.

VC Nizozemska se naposledy konala v roce 1985 na okruhu v Zandvoortu. Brzy by se ale mohla vrátit. Poměrně nedávno se mluvilo o závodě v ulicích Amsterdamu nebo Rotterdamu. Nakonec by se ale potencionální závod mohl konat v Assenu, kde se v současné době konají závody MotoGP a MS superbiků.

Samotný okruh měří 4,5 kilometru a mnoho změn by nevyžadoval. Změnit by se musely pouze obrubníky a musely by být nainstalovány TecPro bariéry, aby mohl okruh dostat licenci „grade one“, která je potřeba pro pořádání velké ceny F1.

O samotný závod by mohl být velký zájem, a to zejména kvůli Maxu Verstappenovi, kterému fandí mnoho fanoušků po celém světě. Nejvíce byli jeho fanoušci vidět při VC Rakouska a Belgie.

Pilot Red Bullu se v Assenu s monopostem F1 již svezl, a to konkrétně v roce 2015, kdy ještě závodil za Toro Rosso.

Poslední formulový závod se v Assenu konal v roce 2007 v rámci dnes již neexitující série Champ Car. Tento závod vyhrál Justin Wilson, který v roce 2015 tragicky zemřel poté co utrpěl těžké poranění hlavy během závodu IndyCar v Poconu.

Sdílejte na:
Zavřít