VC Bahrajnu se definitivně pojede!

VC Bahrajnu se definitivně pojede!

Je to definitivní. Vedení Formule 1 v čele s Berniem Eccelstonem se rozhodlo, že situace v Bahrajnu je natolik bezpečná, aby se tam příští týden mohla jezdit Velká cena.

Po neklidné situaci v zemi se dlouho uvažovalo, jestli se tam letos vůbec pojede závod formulí, nebo se zruší tak, jak tomu bylo letos.

„Na základě informací, které v této fázi máme, jsme spokojeni se všemi bezpečnostními opatřeními souvisejícími se závodem mistrovství světa v Bahrajnu,“ uvedla FIA v oficiálním prohlášení. „Proto FIA potvrzuje, že F1 Grand Prix Bahrajnu 2012 se bude konat podle plánu,“ dodali představitelé federace.

Verdikt vynesl osmdesátiletý Eccelstone v pátek na Velké ceně Číny, kde ho tlumočil šéfům týmů a stájí. I podle interních informací šéfa Formule 1 od známých žijících v Bahrajnu je situace klidná a bezpečná. I když rozhodnutí organizovat závod v Bahrajnu bylo hodně kritizováno ze strany skupin obhajujících lidské práva, Eccelstone věří, že problémy země by nijak neměly ovlivnit samotný závod.

Dodává: „Nepleteme se do politiky země. Jedeme do země tak, jako jezdíme do všech ostatních. Jsem přesvědčen o tom, že Bahrajn si své interní problémy vyřeší.“

Po střetnutí Eccelstoneho s vedením týmů se šéf stáje Red Bull vyjádřil, že týmy musí respektovat a důvěřovat rozhodnutí komise. Dodal také, že berou bezpečnost všech členů svého týmů velmi vážně a udělají všechno pro to, aby poskytli svému týmu bezpečné prostředí.  

I vedení Bahrajnu souhlasí se závody. Samotní jezdci se však nechtěli ohledně celé věci zatím vyjadřovat.

Prozatím tipování na skvělý výkon McLarenu na Velké ceně Číny se ukázalo být opět dobré rozhodnutí. Hamilton obsadil v trénincích první a druhé místo a velký úspěch slavil i zkušený Schumacher jezdící za Mercedes.

Juraj Mička

Sdílejte na:
Zavřít