Van der Garde se neobává, že ho Kovalainen nahradí

Van der Garde se neobává, že ho Kovalainen nahradí

Holandský pilot se neobává, že by jej v průběhu sezóny nahradil v roli závodního pilota Heikki Kovalainen.

Nizozemec, jenž působí u týmu Caterham v roli závodního jezdce, byl dotázán, zda se neobává, že jej v závodní sedačce vystřídá Fin Heikki Kovalainen. Holandský nováček však s jistotou odpověděl, že se to na 100% nestane.

„Neobávám se, že by mě měl Heikki nahradit. Nemám ani strach, že na mě bude v jeho přítomnosti u týmu Caterham vyvíjen větší tlak. Naopak jsem rád, protože nám zkušenosti Heikkiho Kovalainena budou velmi přínosné při nastavení vozu.“

Kovalainen působil u Caterhamu od jeho vstupu do Formule 1, kdy se tým ještě jmenoval Lotus. Pro letošek se však na chvíli ocitl bez angažmá. Během tohoto týdne však bylo oznámeno, že se finský pilot vrací do služeb Malajsijců. Kovalainen bude u týmu zatím zaujímat pozici třetího jezdce, kterou zdědil po Alexandru Rossim, jenž se přesunul do GP2. 

Mezi jezdce týmu Caterham tedy v současnosti patří Charles Pic a Giedo van der Garde, kteří jsou nasazováni v závodech, dále potom Heikki Kovalainen a Ma-Qing Hua jako testovači. Dalším testovačem je již zmíněný americký pilot Alexander Rossi, který však nebude nasazován do volných tréninků a bude se soustředit na sezónu GP2. V jeho roli ho totiž do jisté míry zastoupí právě Kovalainen.

Sdílejte na:
Zavřít