Van der Garde předvedl nádherný kvalifikační výkon

Van der Garde předvedl nádherný kvalifikační výkon

Nováček Giedo van der Garde dokázal s vozem Caterham postoupit do druhé části kvalifikace, ve které předvedl pěkný výkon a porazil zkušeného Maldonada.

Dnes se poprvé za sezónu 2013 podařilo některému vozu z konce pole (týmy Marussia a Caterham) postoupit z první části kvalifikace. Tento úctyhodný výkon se zadařil holandskému nováčkovi van der Gardemu z Caterhamu, jenž ve druhé části kvalifikace předvedl velmi pěkný výkon.

V druhé části kvalifikace nebyly mezi vozy přílišné rozdíly ve výkonosti. Toho van der Garde skvěle využil, když zajel šestý čas a zdál se být možným adeptem na postup do poslední části. Těsně před koncem však začal rychle ztrácet pozice a do zítřejší velké ceny odstartuje z patnácté pozice.

Jeho kolega Pic byl od postupu do Q2 taktéž malý kousek. Nakonec byl však překonán a zítra odstartuje osmnáctý. Monoposty konkurenční Marussia předvedly chabý výkon a odstartují spolu s Felipem Massou z posledních míst na roštu.

I přes pěknou kvalifikaci bude mít zítra van der Garde velmi těžký závod. Dá se očekávat, že si jeho tým bude přát zisk prvních bodů v historii týmu. K tomu však bude potřeba dobrá týmová strategie, práce s pneumatikami a také špetka štěstí.

Sdílejte na:
Zavřít