Valtteri Bottas: Mercedes se může vrátit na vrchol

Valtteri Bottas: Mercedes se může vrátit na vrchol

Bývalý závodník Mercedesu, Valtteri Bottas, věří, že „není žádný důvod“, proč by německý tým nemohl v sezóně 2024 vyzvat Red Bull, ale připouští, že bude těžké úřadující mistry porazit.

Valtteri Bottas jezdil za Stříbrné šípy v letech 2017 až 2021 a pomohl jim zajistit několik konstruktérských titulů. S příchodem nových pravidel v roce 2022 se Mercedesu až tak nedaří, kvůli netrefenému konceptu monopostu a v posledních dvou letech zaznamenal jen jedno vítězství.

Loňská sezóna byla tak první od roku 2011, kdy německá stáj nezískala ani jedno prvenství. Ovšem na vývoji nového vozu W15 bedlivě pracuje.

Bottas ale věří, že se jeho tým dokáže vrátit na správnou cestu, ale také se obává, že konkurenci čeká nelehký úkol, aby sesadila dominantní Red Bull. Rudí býci v loňské sezóně vyhráli rekordních 21 závodů z 22 a s rekordním náskokem si zajistili i titul konstruktérů.

„Myslím, že Mercedes se může vrátit na vrchol, stále má skvělé lidi a jako tým je také velmi silný,“ řekl Bottas deníku The Daily Express.

„Mají dobrého lídra, dva dobré jezdce, takže nevidím důvod jim nevěřit. Nejsložitější je dnes pro všechny porazit Red Bull. Red Bull prožívá skvělé období, letos měli opravdu dobré auto a s největší pravděpodobností jim to umožnilo začít myslet na rok 2024 poměrně brzy.“

„Všichni máme v rukou možnost vytvořit opravdu rychlé auto. Nevidím důvod si myslet, že to Mercedes neudělá, ale Red Bull je jejich jediný problém.“

Přestože Hamilton nevyhrál od prosince 2021 ani jeden závod, finský závodník i tak pochválil svého bývalého týmového kolegu za výkony, které s problematickým monopostem předvedl. Hamilton předstihl George Russella v celkovém hodnocení jezdců o 59 bodů a v poháru konstruktérů skončil Mercedes na druhém místě, jelikož se jim povedlo porazit Ferrari.

„Lewis byl letos bezpochyby velmi limitován vozem, ale tak to prostě je. Ve srovnání se svým týmovým kolegou získal mnohem více bodů a má za sebou solidní sezónu, s výjimkou posledních dvou závodů, které pro něj byly trochu komplikovanější.“

Sdílejte na:
Zavřít