Valtteri Bottas by měl zůstat u Mercedesu i v roce 2021

Valtteri Bottas by měl zůstat u Mercedesu i v roce 2021

Z různých zdrojů vyplývá, že by i v příštím roce u Mercedesu měla pokračovat současná jezdecká dvojice – Lewis Hamilton a Valtteri Bottas. Zatímco šestinásobný šampion vyjednává nové podmínky, Valtteri Bottas by měl mít už dávno podepsáno.

Dohoda mezi jezdcem a týmem stále nebyla potvrzena, z různých zdrojů ale vyplývá, že by měl u Mercedesu i v příštím roce závodit Valtteri Bottas.

O pokračující spolupráci měl rozhodnout šéf Daimleru Ola Källenius. Zároveň neoficiálně potvrdil setrvání šestinásobného mistra světa Lewise Hamiltona.

„Ponecháme si oba naše kluky,“ prozradil Källenius v rozhovoru pro Sky Germany.

Není jasné, kdy dojde k oficiálnímu potvrzení. Očekává se, že se tak stane velmi brzy, aby se tým mohl zaměřit na vyjednávání s Lewisem Hamiltonem.

Ve čtvrtek před GP Štýrska Valtteri Bottas oznámil, že by mu brzká dohoda umožnila zaměřit se stoprocentně na zisk letošního mistrovského titulu.

„Jak jsme viděli, když se to táhne příliš dlouho, nikomu to nepřinese žádný benefit,“ vypověděl Bottas. „Měli bychom se z toho ponaučit.“

Bottas zabouchl dveře protikandidátům

Stejně jako v předchozích dvou letech, i letos se diskutovalo, zda nebude finský závodník nahrazen. Spekulovalo se o několika jménech, nejzvučnějšími byli Sebastian Vettel a George Russell.

Sebastian Vettel by mohl posloužit pro dobré PR, ve spojení s Lewisem Hamiltonem by měl Mercedes jezdce, kteří dohromady vybojovali 10 mistrovských titulů, pokud nepočítáme letošní rok, ve kterém může Lewis Hamilton vyrovnat Michaela Schumachera.

Rivalita Vettela a Hamiltona by ale mohla přinést nemalou neplechu. Logičtějším kandidátem je George Russell, který zároveň profituje ze statusu juniora Mercedesu. V současnosti Russell závodí pro Williams a vykazuje známky budoucího šampiona.

Jak se ale zdá, žádná výrazná škatulata u Mercedesu neuvidíme. Valtteri Bottas by tak mohl v příštím roce zahájit svou pátou sezónu ve službách trojcípé hvězdy ze Stuttgartu.

Sdílejte na:
Zavřít