V týmu rivalita nepanuje, říká Ferrari

V týmu rivalita nepanuje, říká Ferrari

Podle italského týmu v nadcházející sezóně nehrozí, že by vznikla jakákoliv forma rivality mezi Fernandem Alonsem a Felipem Massou. V týmu podle vedení panuje harmonie.

Rozjezd brazilského závodníka Felipeho Massy do sezóny 2012 nebyl nijak úchvatný, o to více se mu ale povedl závěr tohoto ročníku, v několika kvalifikacích i závodech dokázal svého stájového kolegu Fernanda Alonsa porazit, navíc mu v některých důležitých momentech hodně pomohl v boji o mistrovský titul, který však španělský pilot v samotném závěru v Brazílii prohrál. Právě forma Massy z posledních závodů sezóny mu zajistila závodní sedačku u italského týmu i pro příští rok, zároveň ale Ferrari dodává, že se neobává žádné rivality mezi oběma piloty.

V podobném duchu kladl otázky k vedení Ferrari i britský Autosport, jenž vyzpovídal Stefana Domenicaliho při jezdné ze sponzorských akcí italského týmu. „Zda-li si Felipe přinese svou formu ze závěru loňské sezóny i do té nadcházející, bude to jedině dobře. Rozhodně nenastane mezi ním a Fernandem žádná rivalita, tím jsem si zcela jistý,“ řekl šéf stáje Domenicali.

„Podíváme-li se na to z jiného úhlu pohledu, první polovina sezóny pro nás nebyla nejšťastnější, ale v samotném závěru se nám dařilo získávat hodně důležité body a oba naši jezdci byli úspěšní, k žádnému souboji na ostří nože mezi nimi nedošlo,“ poznamenal dále. „Pokud bude tedy Felipe v roce 2013 stejně rychlý, bude to pro Fernanda extra motivace. Troufám si tvrdit, že atmosféra uvnitř naší stáje je jednou z nejlepších ve startovním poli a hledat podměty pro vyvolání nějaké rivality je zcela zbytečné,“ dodal závěrem Ital.

Sdílejte na:
Zavřít