V Rusku zahájil víkend nejlépe Bottas, Sainz a Latifi bourali

V Rusku zahájil víkend nejlépe Bottas, Sainz a Latifi bourali

První trénink na VC Ruska ovládl Valtteri Bottas, v nejlepší trojce jej doplnili Daniel Ricciardo s Renaultem a Max Verstappen. Lewis Hamilton figuroval až na 19. místě.

Podmínky v prvním tréninku nejvíce vyhovovaly Valtterimu Bottasovi. Finský závodník zajel čas o hodnotě 1:34.923, byl tak o celou půl sekundu rychlejší než druhý Daniel Ricciardo. Australan v prvním tréninku mile překvapil, v úvodní části FP1 dokonce nějakou dobu vedl.

Třetí místo patřilo Maxi Verstappenovi, který by se po dvou neúspěšných závodech rád vrátil na stupně vítězů. Rychlost nechyběla ani Racing Pointu – čtvrtý skončil Sergio Pérez před pátým Lancem Strollem. Kanaďan byl prvním závodníkem, který na Bottase ztratil před jednu sekundu.

Šestým nejrychlejším mužem dne byl Esteban Ocon. Sedmé místo získal domácí Daniil Kvjat před Alexanderem Albonem, Sebastianem Vettelem a top 10 uzavřel vítěz VC Itálie Pierre Gasly.

Nejméně kol odjel Carlos Sainz (8), v sedmé zatáčce totiž vyjel mimo trať a zádí svého vozu trefil bariéru. Dokázal se vrátit zpět do boxů, na trať už ale nevyjel. Červené vlajky pak způsobil Nicholas Latifi – Kanaďan havaroval v 10. zatáčce, svůj monopost už z bariéry nevyhrabal.

Vedoucí muž šampionátu Lewis Hamilton, který se o víkendu pokusí vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství, skončil na 19. místě. Výsledky tréninku ale nejsou směrodatné. Druhý trénink začíná ve 14:00.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Petr Čermák)
Sdílejte na:
Zavřít