V Číně nás zachránila strategie, uvědomuje si Button

V Číně nás zachránila strategie, uvědomuje si Button

Jenson Button si po Velké ceně Číny stojí za tím, že páté místo jeho vozu McLaren zajistila jen a pouze dobře zvolená strategie, ne zlepšení výkonnosti jejich monopostu.

McLaren mířil do čínské metropole dobře naladěný a vedení týmu věřilo, že nové upgrady pomohou britské stáji ve smazání ztráty na nejlepší týmy startovního roštu.

Nakonec se McLarenu v Šanghaji opravdu zadařilo, jejich vůz se poprvé dostal do nejlepší pětice v cíli závodu. Jenson Button je ale přesvědčený, že stříbrným šípům více pomohla správně zvolená strategie, než vylepšení jejich letošního monopostu.

„Stále nemáme natolik rychlé auto, abychom si mohli dovolit stejné strategie jako ostatní,“ řekl Brit Jenson Button. „Zvolili jsme strategii dvou zastávek v boxech a nebýt toho, určitě bych v závodě neskončil pátý.“

„Velmi dlouho bojujete mezi nejlepšími, ale musíte mnohem více šetřit pneumatiky a tudíž myslet na to, že vás budou rychlejší soupeři na jiných strategiích předjíždět.“

„Je mi líto, že v očích fanoušků nyní vypadáme jako jezdci, kteří nebojují s ostatními, ale strategicky to pro nás bylo nejlepší rozhodnutí, nemělo smysl zbytečně soupeřit s jezdci, kteří byli zcela někde jinde, a zbytečně tak opotřebovávat naše obutí. Samozřejmě to není zcela nejvíce vzrušující způsob závodění, ale máme 10 bodů a porazili jsme Lotus i Ferrari, takže můžeme být rádi,“ dodal britský závodník, mistr světa z roku 2009.

Sdílejte na:
Zavřít