V BTCC letos uvidíme Blundella nebo Hamiltonova nevlastního bratra

V BTCC letos uvidíme Blundella nebo Hamiltonova nevlastního bratra

V letošním ročníku britského šampionátu cestovních vozů BTCC se představí mimo jiné bývalý pilot Formule 1 Mark Blundell nebo nevlastní bratr Lewise Hamiltona Nicolas.

Ve Formuli 1 se aktuální týden nesl ve znamení prezentací nových monopostů pro nadcházející sezonu. Zajímavé věci pro oko fanouška královny motorsportu se ovšem odehrály také na britské scéně, konkrétně v lokálním šampionátu cestovních vozů BTCC. Tento týden totiž bylo potvrzeno, že v letošní sezoně budou v sérii účikovat bývalý pilot Formule 1 Marka Blundell nebo také nevlastní bratr úřadujícího šampiona královny motorsportu Nicolas Hamilton.

Pro 52letého Blundella, který se v letošní sezoně představí se sedanem Audi S3 stáje Trade Price Cars Racing, půjde o návrat na závodní okruhy po šesti letech. Naposledy si bývalý pilot Brabhamu, Ligieru, Tyrrellu a McLarenu zazávodil roku 2013 v britském šampionátu GT. Ve Formuli 1 jsme Blundella mohli vídat v sezoně 1991 a poté také v období 1993-1995. Během své kariéry v královně motorsportu si na své konto připsal celkem tři pódiová umístění.

Nicolase Hamiltona pak uvidíme závodit v barvách týmu Motorbase Performance, kde usedne za volant Fordu Focus RS a v sestavě týmu doplní Ollieho Jacksona s bratrem bývalého jezdce Marussie Tomem Chiltonem. 26letého závodníka, který kvůli své mozkové obrně závodí se speciálně upraveným vozem, bude podporovat telekomunikační společnost ROKiT. Ta bude od letošní sezony působit také ve Formuli 1 v roli titulárního sponzora Williamsu. Pro Hamiltona ovšem nebude letošní sezona v BTCC debutovou, neboť se ve čtyřech podnicích představil již v roce 2015.

Nová sezona britského šampionátu odstartuje o víkendu 6.-7. dubna na okruhu Brands Hatch.

Sdílejte na:
Zavřít