V Barceloně bude pro stáj Force India testovat Pascal Wehrlein

V Barceloně bude pro stáj Force India testovat Pascal Wehrlein

Stáj Mercedes oficiálně potvrdila, že v nadcházejících testech ve španělské Barceloně bude její rezervní jezdec Pascal Wehrlein testovat pro tým Force India.

Wehrlein je sice již od loňského roku rezervním pilotem stáje Mercedes, v následujících testech ve španělské Barceloně ale bude reprezentovat barvy týmu Force India. Příležitost tento německý závodník dostane hned ve dvou testovacích dnech.

Dvacetiletý Wehrlein se v monopostu Formule 1 sveze již podruhé. První příležitost dostal při testech mladých závodníků na konci sezóny v Abú Dhabí, tenkrát ještě v barvách Mercedesu. „Jsem velmi rád, že mi stáj Sahara Force India nabídla možnost testovat jejich vůz a velké poděkování patří také společnosti Mercedes-Benz, která mě v tomto kroku opravdu hodně podporuje,“ nechal se slyšet Wehrlein krátce po oficiálním oznámení jeho angažování v testech. „Jsem mladý závodník a svést se ve voze Formule 1 je pro mě opravdu velká zkušenost. Je to pro mě důležité. Hodně jsem toho odjezdil na simulátoru, ale se závodní dráhou příliš zkušeností nemám.“

„Mým hlavním cílem v Barceloně bude dobře odvedená práce společně s týmem, chci se toho co nejvíce naučit a dát stáji dobrou zpětnou vazbu. Již jsem řídil mistrovský vůz Mercedesu a srovnání s týmem Force India pro mě bude opravdu velmi vzrušující. Každý ví, že výsledné časy jsou vedlejší, pokud zrovna testujete, ale samozřejmě chci být co nejvíce konkurenceschopný,“ řekl dále mladičký Němec.

Důkaz skvělého pracovního vztahu

Podle šéfa stáje Force India je angažování Wehrleina v průběhu předsezónních testů důkazem toho, že indický tým má s Mercedesem, dodavatelem motorů, opravdu dobré pracovní vztahy. „Jsem rád, že můžeme dát Pascalovi šanci pracovat s námi v Barceloně. Je to mladý talent, který už několikrát dokázal, že patří na špičku světového motorsportu,“ řekl Vijay Mallya.

„Jelikož se jedná o rezervního jezdce stáje Mercedes, je jasné, že jeho hlavním kariérním cílem bude dostat se na startovní rošt Formule 1. Jsem si jistý, že jeho test v našem týmu bude skvělou zkušeností pro obě strany. Jeho angažování je také jasným důkazem toho, že se společností Mercedes-Benz máme opravdu dobré pracovní vztahy. Děkujeme jim za jejich spolupráci,“ dodal boss indického týmu.

Wehrlein do monopostu stáje Force India usedne v průběhu prvních dvou testovacích dní, tedy ve čtvrtek a v pátek. Sergio Pérez se do akce dostane v sobotu a testovací dny pro indický tým uzavře poslední den v neděli Nico Hülkenberg.

Sdílejte na:
Zavřít