Uvidíme Hülkenberga se Sainzem v Le Mans?

Uvidíme Hülkenberga se Sainzem v Le Mans?

Spekulace spojují současné piloty Renaultu se startem v nejbližším ročníku legendárního závodu v Le Mans.

Poslední dobou se stále více rozmáhá trend startu současných pilotů Formule 1 v jiných sériích. První vlaštovka přišla již před dvěma lety, kdy Nico Hülkenberg doplnil pro legendární závod 24 hodin Le Mans ve třetí posádce Porsche Nicka Tandyho a Earla Bambera. Posádka tehdy poměrně překvapivě dokázala v celém závodě triumfovat.Dalším „přeběhlíkem“ se stal letos v květnu dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso, který se zúčastnil stoprvního ročníku závodu 500 mil Indianapolis a to dokonce na úkor Velké ceny Monaka, která se konala ve stejném termínu. Tímto ovšem výčet nekončí. Již v lednu se koná závod 24 hodin Daytona, kterého se kromě účasti Fernanda Alonsa zúčastní také nejmladší člen startoního pole Formule 1 Lance Stroll a je dost možné, že současné piloty Formule 1 najdeme také v červnu ve startovní listině závodu 24 hodin Le Mans.

Dnes se totiž objevily spekulace, podle kterých by se jezdci týmu Renault Nico Hülkenberg a Carlos Sainz jr. mohli zúčastnit tohoto legendárního závodu v barvách francouzského týmu Signatech Alpine Matmut. Tento krok se jeví poměrně logicky, neboť Renault a Alpine velmi úzce spolupracují na poli automobilismu.

V loňském ročníku 24 hodin Le Mans byla stáj poměrně úspěšná. Obě její posádky se dokázaly umístit v nejlepší desítce. Zatímco posádka Nelson Panciatici-Pierre Ragues-André Negrao obsadila celkové čtvrté místo a zároveň třetí v kategorii LMP2, druhá posádka stáje Romain Dumas-Gustavo Menezes-Matt Rao skončila na desáté pozici.

Pokud by se skutečně piloti závodu zúčastnili, v případě Nica Hülkenberga by se jednalo již o druhý start v Le Mans a měl by tak šanci navázat na vítězný ročník 2015, i když v tomto případě by zřejmě mohl zabojovat o vítězství pouze v kategorii LMP2. Pro Carlose Sainze jr. by se jednalo o premiérovou účast v Le Mans.

Sainz s Hülkenbergem by ovšem nemuseli být jedinými piloty Formule 1 na startu letošního ročníku 24 hodin Le Mans. Doplnit by je mohl Sainzův krajan Fernando Alonso, který se netají svým plánem získat tzv. trojkorunu(vítězdtví ve VC Monaka, Indy 500 a ve 24 hodin Le Mans) a dokonce se s Toyotou zúčastnil i listopadového testu nováčků. Dokonce se chvíli spekulovalo i o tom, že by se Alonso zúčastnil s Toyotou více závodů nadcházející sezony než jen čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans. To se ovšem Mclarenu příliš nelíbilo a Alonso navíc uvedl, že si ještě není jist, zda se zúčastní legendárního závodu již v roce 2018 nebo premiéru o rok odloží a stane se tak až roku 2019.

 

 

 

 

Sdílejte na:
Zavřít