Upadají v zapomnění

Upadají v zapomnění

Čeká je asi stejný osud jako Kovalainena, za chvíli na ně všichni zapomenou, protože v šedi koncepce F1, která nedává možnost přirozeně vyniknout jejich talentu, pomalu uhasínají jejich hvězdy!

Byl 6. listopad 2010. Nad slunným Interlagosem se objevila mračna. Za chvíli se přehnal déšť a začala loterie s pneumatikami. Rozjela se třetí část kvalifikace a trať blesku rychle osychala. Mladý debutant Nico Hulkenberg se svým Williamsem počal kolo, které vyrvalo experty i fanoušky ze sedaček. Mezi skvělými Red Bully, Ferrari a Mclareny, které ovládly sezónu se na (spíš podprůměrném) Williamsu objevil Hulkenberg na prvním místě. Jako jediný dokázal najít tu nejlepší stopu na trati, která mu dovolila zajet nejlepší čas. Byla to senzace, když se skutečně stal vítězem kvalifikace! Od té doby se ujala přezdívka „Hulk“ a on začal platit za kvalitního závodníka s velkým talentem. Úspěch měl tvrdě vydřený, nejenže jezdil v nižších formulových sériích, ale dokonce pomáhal v továrně Williamsu.

Na konci sezóny dostal od Williamsu vyhazov a jeho místo vzal platící Maldonado, který dovezl do Williamsu 30 milionů dolarů. S Williamsem se rozešel opravdu ve zlém. Nico si tak nečekaně musel dát rok pauzu, během které dělal záložního pilota Force Indii. Toho roku jsem se s ním setkal na Monze osobně, a jelikož jsem sběratel, podal jsem mu fotky k podepsání právě z kvalifikace v Brazílii s Williamsem. Představte si tu jeho nelibost a kyselý obličej, málem se odvrátil a odešel. Když mi to vracel, opravdu naštvaně s tím praštil do mých dlaní.

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Sdílejte na:
Zavřít