Umístění v nejlepší šestce je reálné, tvrdí Force India

Umístění v nejlepší šestce je reálné, tvrdí Force India

Paul di Resta věří, že na okruhu v bahrajnském Sakhiru může navázat na loňské úspěchy, zadělal si na to již v kvalifikaci, po penalizacích ostatních jezdců odstartuje pátý.

Pro Force Indii je to nejlepší kvalifikační umístění v letošní sezóny, po penalizacích Lewise Hamiltona a Marka Webbera odstartují z páté a šesté pozice. Vzhledem k tomu, že v závodním tempu jsou tyto indické monoposty poměrně konkurenceschopné, je to pro tým Force India dobrý základ pro závod.

Skot di Resta ale věří, že hlavním faktorem pro úspěšný závod bude to, že vozy tohoto týmu nebudou po startu zdržovat pomaleji jedoucí soupeři a jezdci Force Indie se tak budou moci soustředit jen a jen na sebe.

„V loňském roce jsem tu skončil šestý a vzhledem ke konkurenceschopnosti našeho vozu v závodním režimu není vyloučeno, že to letos na tomto okruhu minimálně zopakujeme,“ věří skotský závodník ve službách stáje Force India.

„Pokud se po startu nedostaneme do problémů a neuvázneme mezi pomalejšími jezdci, může to pro nás být dobrý závod, podobně tomu bylo i v Číně,“ vzpomíná na minulý týden Paul di Resta.

„Klíčové budou události, které se odehrají mezi startem a zatáčkou čtyři. Pokud se tu nic nepokazí, můžeme před sebou mít úspěšný závod. Chceme skončit pátí, pokud se vejdeme do nejlepší pětky, bude to pro nás v současné chvíli uspokojivý výsledek,“ řekl.

Na otázku, zda-li by Force India mohla pomýšlet i na stupně vítězů, Skot odvětil: „Nikdy neříkej nikdy. Mohu k tomu akorát říci, že naše závodní tempo v Malajsii bylo opravdu silné a nebýt problémů v boxech, možná bychom na první tři příčky mohli pomýšlet již tam. Uvidíme, co závod v Bahrajnu nabídne,“ dodal závěrem di Resta.

Sdílejte na:
Zavřít