Udělal bych mu to samé, komentuje Vettelovo vytlačení Verstappen

Udělal bych mu to samé, komentuje Vettelovo vytlačení Verstappen

Nizozemec svedl v Šanghaji s pilotem Ferrari tvrdý souboj, při kterém musel zčásti vyjet do trávy. Jak ale sám říká, v opačné pozici by se zachoval stejně.

Max Verstappen byl ve Velké ceně Číny prvním z vedoucích jezdců, který zamířil do boxů pro čerstvé pneumatiky. Na měkké směsi se přitom přiblížil Sebastianu Vettelovi, jenž stavěl o kolo později, což vyústilo v souboj na závodní dráze.

Nizozemec z dálky zaútočil na pilota Ferrari v nájezdu do vlásenky, ten ale dokázal svůj vůz stočit zpátky na vnitřní stopu a na výjezdu získat svoji pozici zpět. Aby se přitom protiútok pojistil, vytlačil Verstappena dvěma koly mimo trať.

Pilot Red Bullu k incidentu sdělil, že by se v opačné roli zachoval stejně.

„Zkusil jsem to na brzdách, protože měl pořád ještě trochu studené pneumatiky,“ řekl Verstappen. „Na výjezdu mi tam pak nenechal moc místa, ale upřímně, já bych mu udělal to samé, takže v pohodě.“

Nizozemec přiznal, že zmíněný pokus po zastávce v boxech byl jeho jedinou reálnou šancí na postup na stupně vítězů.

„Byl to můj jediný pokus a já jsem to zkusil, ale pak už bylo vidět, že jsme úplně neměli rychlost na to, abych s ním bojoval až do konce. Jel jsem, co to dalo, ale s týmovým výsledkem můžeme být spokojení.“

Týmový kolega Pierre Gasly dosáhl svého dosud nejlepšího výsledku v barvách Red Bullu, když v Šanghaji dojel šestý. V samotném závěru navíc připravil Sebastiana Vettela o bod za nejrychlejší kolo.

„Jsem rád, že jsem dnes získal své první nejrychlejší kolo ve Formuli 1,“ hodnotil Francouz. „Viděli jsme, že za sebou máme v závěrečných kolech slušný rozestup, tak jsme se rozhodli do toho jít a ještě jednou vyměnit gumy a povedlo se.

Během závodu jsem se snažil držet rytmus, dávat pozor na pneumatiky a zlepšit svůj cit pro auto. Pomalu získávám na jistotě. Myslím, že o každém víkendu děláme krok vpřed, i když já bych rád pokaždé dělal tři.“

Gasly si je však dobře vědom, že jej stále čeká spousta práce, proto má pro následující dny jasný plán.

„Dnes se přesunu do továrny a strávím následující dva dny na simulátoru, abych se připravoval na další závod.“

Sdílejte na:
Zavřít