U Sauberu nepanuje optimismus

U Sauberu nepanuje optimismus

Stáji Sauber se v posledních pěti závodech podařilo čtyřikrát dosáhnout na bodovaná umístění, i tak si ale švýcarská stáj před nadcházejícím závodem v Itálii příliš nevěří.

Má poslední jízda ve Formuli 1 na okruhu Monza se datuje do roku 2006,“ upřesnil před nadcházející Velkou cenou Itálie Španěl Pedro de la Rosa. Nadcházející závod se pojede na odlišné trati, jedná se o velmi rychlý okruh, je tu úplně něco jiného než závodit na klasickém typu okruhu. Je to velmi náročná trať na brzdy a je zde nesmírně důležité projíždět co nejrychleji šikany. Opravdu se nejedná o tradiční závod.“

Kamui Kobayashi v monopostu Formule 1 na okruhu Monza ještě nezávodil, ale má na tuto trať skvělé vzpomínky, protože v roce 2005 zde vyhrál v evropské sérii Formule Renault. Závodil zde také v šampionátu GP2, velký úspěch na tomto okruhu ale nezaznamenal.

Budeme závodit na velmi rychlém okruhu plného míst, kde se musí velmi tvrdě brzdit,“ řekl pro britský Autosport Japonec. Pro naše vozy to bude velmi náročný závodní víkend, ale i tak jsou naše cíle nemalé, chceme zde samozřejmě bodovat, což se nám v posledních závodech letošní sezóny pravidelně dařilo. Závodní víkend je ale velmi dlouhý a až v pátek budeme vědět, jak na tom jsme v porovnání s ostatními závodníky jednotlivých týmů,“ dodal japonský pilot stáje Sauber, která drží naděje na sedmou příčku v Poháru konstruktérů, pakliže by se jí podařilo dostat před Williams.

Sdílejte na:
Zavřít