Týmy diskutují o návratu testování

Týmy diskutují o návratu testování

Zástupci jednotlivých týmů opět začínají diskutovat o tom, že se do průběhu sezóny vozů Formule 1 vrátí i testování. Již v Turecku se k tomuto nápadu připojil i prezident FIA Jean Todt.

Testování je v současné době povoleno pouze v předsezónním období, nicméně již delší dobu se spekuluje o tom, že se možnost testovat vrátí přímo do průběhu jednotlivých ročníků. V sezóně samotné se netestuje již několik let, ovšem návrh návratu podpořil i prezident FIA Jean Todt. Pro by navíc byla většina třetích pilotů a testovacích závodníků jednotlivých týmů, pro které by toto byla skvělá příležitost. Francouz Todt navíc v průběhu závodního víkendu v Turecku řekl, že testovat je zkrátka potřeba i v průběhu sezóny, byť třeba jen v omezeném množství.

Týmy se obávají především toho, že se zbytečně zvednou náklady určené na provoz týmu, nicméně nápad s návratem testování si začíná získávat stále více příznivců. „Sportovní pracovní skupina FIA o tom již delší dobu diskutuje, na Silverstone jsme se na toto téma i sešli a vyměnili si několik názorů, ovšem zatím se o celé záležitosti nehlasovalo,“ prozradil médiím Sam Michael, technický ředitel stáje Williams.

„Stále nebylo nic oficiálně rozhodnuto, spekuluje se například i o zavedení letních testovacích jízd pro mladé závodníky, podobně jako je tomu v závěru sezóny,“ řekl dále. „Tlak ze strany vedení FIA, konkrétně Jeana Todta je patrný a je jasné, že celou záležitost chce rozřešit co nejdříve, nejlépe tak, že se týmy k testování v průběhu sezóny vrátí, otázkou však zůstává, zda-li se jim tento krok vyplatí. Nyní se o tom vášnivě diskutuje mezi jednotlivými týmy, každý si počítá svoje pro a proti,“ dodal závěrem.

Sdílejte na:
Zavřít