Týmová režie od roku 2011 povolena

Týmová režie od roku 2011 povolena

Pokud budeme mluvit o týmové režii, rozhodně se každému vybaví moment z letošního ročníku, kdy se Ferrari na Hockenheimu rozhodlo pustit Alonsa před Massu.

I proto se očekávalo, jak bude FIA na tuto situaci před nadcházejícím ročníkem reagovat, rozhodnutí Mezinárodní automobilové federace bylo ale velmi překvapivé. Sám Jean Todt (jež byl během svého působení u Ferrari také několikrát kritizován za použití týmové režie) potvrdil, že je potřeba tyto pravidla změnit a tak oficiálně potvrdil, že týmová režie nebude zakázána, nicméně týmy o ní nesmí lhát.

„Článek, který zakazuje týmové příkazy do průběhu závodu (jedná se o část 39.1) byl minimálně pro příští ročník smazán,“ potvrdila Světová rada. „Ovšem veškeré činy, které mohou poškodit jméno a chod tohoto sportu se budou řešit na základě článku 151c.“

Královna motorismu se v příštím ročníku dočká i dalších změn v pravidlech, například ohledně Safety caru bylo publikováno několik změn. Ředitel závodu bude mít v jeho průběhu pravomoc (nikoli však povinnost) uzavřít boxovou uličku tak, že jí nebudou moci týmy Formule 1 využít. Kdy vůz může či nemůže předjet safety car bude v příštích dnech ještě blíže zprostředkováno.

Sdílejte na:
Zavřít