Tým Petrova za chybu z kvalifikace neviní

Tým Petrova za chybu z kvalifikace neviní

Ruský závodník Vitaly Petrov během kvalifikace na Velkou cenu Belgie havaroval, v závodě ale zazářil a připsal si devátou příčku, což vedení stáje ocenilo.

Šéf francouzského týmu Eric Boullier po Velké ceně Belgie na okruhu Spa přiznal, že po nepovedené kvalifikaci je dojetí na bodech od Vitaly Petrova opravdu velkým úspěchem, jsme ale ve Formuli 1 a takové chyby, jaké se dopustil ruský mladík v kvalifikaci se prostě opakovat nesmí, jak také Boullier dále poznamenal.

Rozhodně nemůžeme přehlížet pravidelné chyby, ale Vitaly si dokázal i s nepříznivým postavením na startu poradit a překvapivě dojel na bodech,“ řekl pro britský Autosport Boullier. Byl to velmi chaotický závod, takže je dobré vidět oba naše vozy v první desítce, snad se tohoto výsledku dočkáme častěji.“

Zda-li by Petrov dosáhl na ještě lepší umístění kdyby jej nepotkalo zaváhání v kvalifikaci Boullier odpověděl následovně: Těžko říct, jak jsem již poznamenal, byl to nesmírně náročný a chaotický závod, stačila jedna malá chyba a vše mohlo být jinak. Důležité je mít do dalších závodů kvalitní a vyrovnanou jezdeckou dvojici, jen tak můžeme pomýšlet na úspěch,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít