Tým Alpine získal silnou posilu z MotoGP

Tým Alpine získal silnou posilu z MotoGP

Suzuki MotoGP dnes oznámilo, že Davide Brivio opouští tým a míří do královny motorsportu. Pro Alpine to znamená opravdu silnou vzpruhu společně s příchodem Fernanda Alonsa.

Davide Brivio strávil v MotoGP celkově přes dvacet let. Od roku 2013 působil jako manažer u továrního týmu Suzuki Ecstar, se kterým minulou sezónu získal titul mistra světa mezi jezdci i mezi týmy.

Důvod, proč se Ital rozhodl se Suzuki rozvázat spolupráci, není známý. Nejpravděpodobnější možností je nejspíše lukrativní nabídka z formule 1. U týmu Alpine F1 by měl zastávat post týmového manažera.

Cítím se smutný, že již dále nepokračuji se Suzuki, ale zároveň mám velkou motivaci pro novou výzvu – což bylo klíčové, když jsem se musel rozhodnout mezi obnovením smlouvy nebo zahájením zcela nové zkušenosti, bylo to velmi těžké,“ řekl Brivio.

Zisk titulu v MotoGP je něco, co zůstane v historii a vždy bude mít v mých životních vzpomínkách cenné místo. Chtěl bych tímto poděkovat vedení Suzuki za důvěru, kterou do mě již od začátku vkládali. Díky moc!“

„Stát se mistrem světa je splněným snem pro mě i pro všechny lidi, kteří tvrdě pracovali a doprovázeli mě na této nádherné cestě. Přeji Suzuki to nejlepší a doufám, že výsledky v budoucnosti budou stále lepší a lepší!

Sdílejte na:
Zavřít