Trulli si postěžoval na adresu FIA

Trulli si postěžoval na adresu FIA

Ital si postěžoval Mezinárodní automobilové federaci za to, že při udělování trestů pro piloty se soustředí především na špici startovní listiny, čehož se ostatní snaží využít.

Podle Jarna Trulliho si mexický nováček Sergio Pérez v úvodu závodu zkrátil šikanu a díky tomu se před zkušeného italského závodníka dostal. Ačkoli Trulli kvůli technickým problémům odstoupil z Velké ceny Maďarska poměrně brzy, je zklamaný, že stewardi se při udělování trestů pro jednotlivé piloty soustředí především na špici startovního pole, co se děje na nebodovaných místech už vedení závodu příliš nezajímá. Incident s Pérezem je toho prý jasným důkazem.

„Nikdy jsem neměl zapotřebí stěžovat si stewardům nebo vedení závodu, ale to co se stalo v Maďarsku mě velmi zklamalo,“ řekl italský závodník po Velké ceně Maďarska. „V úvodu závodu jsem se musel vypořádat s několika obtížnými momenty, načež si Sergio zkrátil šikanu a bez problémů se přede mě dostal, bylo to jednoznačně na penalizaci, protože mě před sebe již nepustil,“ postěžoval si jeden z nejzkušenějších pilotů ve startovním poli.

„Jeho vůz byl pomalý, dvakrát se mi podařilo jej předjet, ale díky šikaně si opět vybojoval svou pozici zpět. Jsem zklamaný, že se v průběhu závodu nedočkal žádného trestu. Šokuje mě ale, že FIA nepodnikla žádné kroky ani po odjetí celého závodu. Všichni jsme součástí jednoho šampionátu, pravidla by neměl dodržovat jen závodník, který bojuje o první příčky, pravidla platí pro všechny,“ řekl závěrem.

Sdílejte na:
Zavřít