Trest z Monaka je hodně přísný, myslí si Grosjean

Trest z Monaka je hodně přísný, myslí si Grosjean

Francouz Romain Grosjean není spokojený se svým trestem za incident z Velké ceny Monaka. Pilot Lotusu byl za kolizi se soupeřem potrestán odsunem o deset pozic na startu nadcházející Velké ceny Kanady.

Francouzský závodník kolidoval v průběhu závodního víkendu v Monaku hned čtyřikrát, první tři nehody se odehrály v trénincích, ta poslední dvacet kol před koncem závodu v Monte Carlu, kdy závodník Lotusu vrazil do zadní části auta Daniela Ricciarda a oběma tak překazil šanci na bodový zisk.

Komisaři rozhodli nekompromisně a Grosjean bude za incident potrestán příští závodní víkend, který se odehraje v kanadském Montreálu. Francouzovi bude ke kvalifikačnímu umístění připočteno dalších 10 míst.

„Byl to závod jako na horské dráze, náš vůz byl dobře připraven a nebýt toho chaosu, jistě jsme mohli pomýšlet na hodně dobré umístění,“ řekl Grosjean britskému Autosportu.

„Sám jsem se přesvědčil, jak úzký a nevyzpytatelný dokáže okruh v Monaku být, je tu minimum prostoru pro chyby a každá z nich je tvrdě potrestána.“

„I přes neúspěšný výsledek je tu ale hodně pozitiv. Výrazně se nám podařilo vylepšit vůz a věřili jsme si i na stupně vítězů. Bohužel se nám kvalifikace ale nepovedla úplně podle představ, což na okruhu zde znamená velké problémy pro závod,“ řekl dále francouzský jezdec.

„Kolize s Danielem byla opravdu nešťastná, trest 10 míst na startovním roštu v Montreálu mi ale přijde přehnaně přísný. Nesmíme se ale nechat rozhodit, budeme se soustředit na příští závodní víkend a co nejlepší umístění právě v Kanadě,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít